fot: itftennis.com

Katarzyna Kawa nie miała większych szans z Rumunką Jaqueline Cristian w spotkaniu półfinałowym turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów rozgrywanych na kortach w Walencji.

W pierwszym secie 31-letnia tenisistka grała słabo i nawet przy własnym serwisie nie potrafiła zagrozić rywalce, która bez straty seta wygrała pierwszą partię, która trwała zaledwie dwadzieścia jeden minut.

W drugim secie sklasyfikowana na 101. miejscu w rankingu WTA Rumunka już przy pierwszej okazji przełamała Polkę, a wyczyn ten powtórzyła w czwartym gemie i prowadziła 4:0. Nadzieję na korzystny rezultat Kawy odżyły w kolejnym gemie, gdy przełamała rywalkę, a następnie wygrała gema przy własnej zagrywce. Niestety w kolejnych akcjach meczu dominowała rywalka, która pewnie wygrała gema 6:2 i cały mecz 2:0.