Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gola na wagę zwycięstwa w drugiej części spotkania zdobył Shuma Nagamatsu.

W szóstej minucie Dawid Kocyła próbował zaskoczyć Miłosza Mleczko technicznym uderzeniem, jednak bramkarz przyjezdnych poradził sobie z uderzeniem zawodnika Wisły. W 22. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Jurij Tkaczuk, a piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Gradeckiego. W końcówce pierwszej części spotkania Nikola Srećković znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak jego uderzenie głową przeszło obok bramki gości.

Uderzeniem z rzutu wolnego Mleczko próbował pokonać Paweł Chrupałła, którego strzał pewnie wybronił bramkarz rywali. W 64. minucie Shuma Nagamatsu uderzeniem z woleja pokonał Gradeckiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od 72. minucie przyjezdni musieli sobie radzić w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jurij Tkaczuk. Liczebność zespołów wyrównała się po zaledwie sześciu minutach, gdy po otrzymaniu dwóch żółtych kartek boisko opuścić musiał Jakub Szymański. W ostatnich minutach Wisła zaatakowała, a Mleczko stanął na wysokości zadania i zatrzymał strzały Dawida Kocyły i Adama Chrzanowskiego.

Po szesnastu kolejkach Znicz z 17 punktami na koncie zajmuje 15. miejsce w tabeli, a Wisła z 23 punktami plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli.