PAWEŁ KIKOWSKI / fot. P.Olszak polski-sport.com

Polski Cukier Start przegrywa z Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra 91:95 w Lublinie. To trzecie zwycięstwo gości w tym sezonie. Najlepiej punktowali w tym spotkaniu Liam O’reilly (Lublin) – 18 pkt oraz Paweł Kikowski (Zielona Góra) również 18 pkt.

Spotkanie rozpoczął Darious Hall z z Zielonej Góry i jego dwa punkty. Odpowiedział mu Barret Benson, również trafiając za dwa. Obie drużyny trafiały kosz za koszem, a żadna z nich nie wyszła na więcej niż cztery punkty przewagi. Po stronie Lublina trafiali m.in. Jabril Durham i Jakub Karolak, a u gości Geoffrey Groselle i Michał Kołodziej. Zastal był jednak w stanie odskoczyć i wyjść na prowadzenie sześcioma punktami, za sprawą celnych koszy Kamaki Hepy. Start mimo to gonił skutecznie rywala i starał się zmniejszać przewagę. Lecz to goście kończyli kwartę z ośmioma oczkami zapasu.

Drugą kwartę rozpoczęła miejscowa drużyna, zdobywając cztery punkty z rzędu. Jan Wójcik jednak szybko trafił trójkę, dołożył dwa punkty z rzutów wolnych, a Zielona prowadziła 34:27. Straty próbowali zmniejszyć Trey Wade i Tomislav Gabrić. Stelmet mimo to nie odpuszczał. Celne kosze Halla i Jamesa Washingtona, pozwoliły na utrzymanie przewagi pięciu punktów przed końcem połowy.

Po przerwie lepiej rozpoczęli kwartę gospodarze, którzy trafiając dwie trójki, wyszli na prowadzenie 53:52. Każdy z zespołów prężnie walczył, doprowadzając trzy razy do remisu. Przełamania dokonał Kikowski trafiając trzy trójki z rzędu i wyprowadzając Zastal na sześć punktów przewagi. Swoje dołożył także Aleksander Lewandowski, zdobywając sześć punktów z rzędu. Sytuację Lublina poprawił Wade, lecz ich przewaga nadal wynosiła dziewięć punktów. W ostatniej kwarcie, podopieczni trenera Gronka gonili gości, zmniejszając stratę nawet do jednego punktu. Jednak to zespół z Zielonej Góry, wykorzystał w ostatnich sekundach spotkania sześć rzutów osobistych i finalnie wygrał czterema punktami.

Polski Cukier Start Lublin – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 91:95 (21:29,24:21,22:26,24:19)

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 18, Gabrić 14, Benson 13, Wade 12, Durham 12, Put 10, Karolak 6, Dziemba 4, Szymański 2, Krasucki 0

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Kikowski 18, Hall 14, Kołodziej 14, Lewandowski 13, Groselle 10, Wójcik 9, Hepa 7, Woroniecki 6, Washington 2, Musić 2