Po serii porażek radość w Gdańsku po rozegraniu spotkania 13. serii, w którym Energa Wybrzeże wygrało minimalnie z Corotop Gwardią Opole. Po wyrównanej remisowej pierwszej części żmudna praca gdańszczan doprowadziła na kilka minut przed końcem do ich czterobramkowej przewagi. Zespół z Opola wszystkie straty zdołał wyrównać, lecz ostatnie zdanie należało do Wybrzeża.

Zespół prowadzony przez trenera Patryka Rombla rozpoczął spotkanie od kilku trudnych momentów. Bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Jachlewski za atak na ręce rzucającego rywala, a  w 7. minucie dwie kary miał filar gdańskiej obrony, Nejc Zmavc. Grę w osłabieniu udało się przetrwać bez większych strat, bo co prawda goście na chwilę wyszli na prowadzenie (4:3), ale w 8. minucie po bramce Macieja Papiny był remis 4:4. Udana parady Kornela Poźniaka dodawały mocy zawodnikom z pola. Kolejno bramki zdobywali: Jovan Milicevic, Patryk Pieczonka, Patryk Siekierka i Piotr Papaj z rzutu karnego. Tym samym w 16. minucie Energa Wybrzeże prowadziła 8:5. W bramce gości wyśmienicie spisywał się Jakub Ałaj, który w pierwszej partii obronił aż 6 rzutów rywali. Minutę przed przerwą, po akcji Marka Monczki, to Gwardia prowadziła jedną bramką 14:13. Wynik ten wyrównał Papaj wykorzystując karnego i kończąc połowę 14:14.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, gdańszczanie szybko odskoczyli na dwa trafienia. Gracze Wybrzeża mieli swoje szanse na wyjście na trzybramkowe prowadzenie, jednak kilka błędów i celny rzut Mateusza Wojdana, w 42. minucie poskutkowały remisem. Na 6 minut przed końcem meczu, po błędzie opolan Patryk Siekierka pokonał Ałaja i na tablicy wyników zobaczyliśmy wynik 26:22. Wynik ten mógł zapowiadać spokojną końcówkę spotkania, jednak nic bardziej mylnego. Po kilku dobrych akcjach, trafieniu Michała Ścisłowicza i wykorzystanym karnym przez Mateusza Wojdana, gwardziści doprowadzili do wyrównania 26:26. Wynik meczu na 27:26 skutecznym trafieniem ustalił Patryk Siekierka.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Corotop Gwardia Opole 27:26 (14:14)

MVP- Nejc Zmavc

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak- Pieczonka 6, Siekierka 6, Peret 4, Milicević 3, Papaj 3, Będzikowski 2, Powarzyński 1, Papina 1, Miklikowski 1 oraz Zmavc, Jachlewski, Stępień.