Katarzyna Kawa

Środowe popołudnie przyniosło dobre informacje ze świata tenisa. Katarzyna Kawa, biorąca udział w turnieju w Andorze, pokonała dziś rywalkę z Francji i awansowała do 1/8 finału.

Rywalką Polki była francuzka, Sarah Iliev. Obie panie na kort w hali wyszły o godzinie 16. Katarzyna Kawa rozpoczęła ten mecz dosyć niefortunnie. Pierwsze dwa gemy należały do niżej notowanej Iliev, a pierwszy Polka przegrała po błędnym serwisie. Później jednak rozpoczęła odrabianie strat, a dwa przegrane serwisy ze strony francuzki spowodowały, że po szóstym gemie to nasza rodaczka miała dwugemowe prowadzenie. Potem nastąpiła wymiana „gem za gem” z której zwycięsko wyszła Katarzyna Kawa i ostatecznie wygrała ten set 6:4.

Drugi set natomiast był pokazem dominacji Kawy. 191. w światowym rankingu zawodniczka oddała zaledwie dwa gemy, a aż cztery zwyciężyła do zera, co pokazuje jej poziom gry w tym secie.  W tych dwóch przegranych gemach Polka ulegała nieznacznie, po break pointach.

Tym samym Katarzyna Kawa zameldowała się w 1/8 finału tego turnieju i o najlepszą ósemkę zagra z, rozstawioną z numerem drugim, Dunką, Clarą Tauson. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 listopada, o 13:00.

Sarah Iliev – Katarzyna Kawa 0:2 (4:6; 2:6)