fot. Constract Lubawa

Constract Lubawa w środowe popołudnie rozpoczął zmagania w Elite Group Ligi Mistrzów w futsalu. Choć przegrywał wysoko z wicemistrzem Ukrainy, zdołał odrobić straty i zwyciężyć mecz.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze z Kijowa. Już w 7. minucie spotkania podanie Syryiego wykorzystał Zhuk i HIT wyszedł na prowadzenie. Cztery minuty później mistrz Polski odpowiedział trafieniem Silvy, jednak do szatni schodził przegrywając 1:2, bo trzy minuty przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Abakshyn. Mimo to było widać, że ekipa z Lubawy jest w stanie odwrócić losy spotkania.

Jednak tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania na 3:1 podwyższył Syryi, a w 33. minucie kolejną bramkę dla HITu trafił Abakshyn, notując dublet. Przy takim wyniku wiele drużyn załamałoby się, ale Constract nie odpuszczał.

Punktem kulminacyjnym były dwie minuty, 37. i 38. W tym czasie Constact Lubawa trafił aż… 4 bramki! Do bramki gospodarzy trafiali kolejno Raszkowski, Kaniewski, Claudinho i Silva. Tym samym to goście z Polski objęli prowadzenie 5:4. HIT Kiev po takiej serii ciosów zdołał wyrównać, ale w ostatniej minucie meczu swoją drugą bramkę ustrzelił Kaniewski i to Constract ostatecznie zwyciężył ten zacięty pojedynek.

HIT Kiev – Constract Lubawa 5:6 (2:1)

Bramki dla gospodarzy:
7′ Zhuk
17′ Abakshyn
21′ Syryi
33′ Abakshyn
39′ Cherniavskyi

Bramki dla gości:
11′ Silva
37′ Raszkowski
37′ Kaniewski
38′ Claudinho
38′ Silva
40′ Kaniewski

Składy:

Gospodarze:
Sukhov O. (B), Cherniavskyi I., Ponochovnyi V., Syryi Y., Zhuk Y.

Ławka: Abakshyn D., Kravets O. (B), Lifer O., Melnyk A., Pediash O., Podliuk A., Sheremeta R., Smetanenko O., Zhurba S. (C)

 

Goście: Lopez V. (B), Claudinho, Kriezel T., Raszkowski J., Silva P.

Ławka: Adriano Lemos, Dosa M., Ferreira E., Grubalski S., Jankowski M., Kaniewski P. (C), Mrowiec M., Sendlewski K., Zadroga H. (B)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!