ELIN GUSTAVSSON Polski Cukier AZS UMCS Lublin fot.FIBA

Mistrzynie Polski wciąż nie mogą odnaleźć się w Eurolidze kobiet. Właśnie przegrały swoje szóste spotkanie w tych rozgrywkach i mają na koncie tylko jedną wygraną. Zajmują w tej chwili szóste miejsce w grupie liczącej osiem drużyn. Ekipy które wyprzedają mistrzynie Polski mają też bilans 1-6.

Od samego początku spotkanie nie układało się po myśli mistrzyń Polski. Lublinianki odbijały się od obrony Saragossy jak od ściany. I na początku już przegrywały 0:7 Pierwsze punkty AZS zdobył dopiero na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty. Shyla Heal próbowała dać mistrzyniom Polski impuls do lepszej gry, polski zespół mógł zacząć łapać kontakt do hiszpańskiego zespołu. Spotkanie dalej kontrolował jednak zespół gości, który uzyskał ośmiopunktowe prowadzenie. Drugą kwartę ponownie świetnie rozpoczął Casademont i powiększył swoją przewagę (7-19). Z każdą akcją akademiczki wyglądały coraz lepiej i wydawało się, że mogą odwrócić losy tego starcia (18-23). Wynik pierwszej połowy ustaliła Elin Gustavsson, która w pierwszej połowie zdobyła łącznie 10 punktów, co stanowiło połowę zdobyczy mistrzyń Polski.

Gustavsson otworzyła również kolejną część gry. Niestety lublinianki nie zdołały bardziej zbliżyć do Casademont niż na cztery oczka. Przyjezdne wróciły do skuteczności, którą prezentowały w pierwszych minutach meczu (24-34). Nawet jeśli gospodyniom udawało się przebić przez zasieki defensywne przyjezdnych, to i tak piłka często nie znajdowała drogi do kosza. Niewykorzystane sytuacje ciągle mściły się na polskim zespole i po kilku minutach rywalki prowadziły nawet 27:42. Przez chwilę można było mieć nadzieję, że ostateczny wynik meczu jest wciąż sprawą otwartą, jednak świetna forma przyjezdnych szybko zweryfikowała nadzieje akademiczek. W czwartej kwarcie Hiszpanki całkowicie zdominowały gospodynie (33-49). Dwie celne “dwójki” Kylee Shook nic nie dały, bo rozpędzona drużyna z Saragossy była nie do zatrzymania i finalnie zwyciężyła 64-42.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Casademont Zaragoza 42-64 (6-14, 14-12, 11-16, 11-22)

AZS UMCS: Gustavsson 18,Zięmborska 7, Heal 7, Shook 4, Fiszer 3, Kuper 2, Ullmann 1,  Ziętara 0, Adamczuk 0, Goszczyńska 0

Casademont: Fiebich 20, Ortiz 18, Hermosa 8, Gulbe 8, Denali Pivec 4, Gimeno 3, Atkinson 2, Holesinka 1, Lacorzana 0