Gdansk, 03.12.2023 Pilka nozna Fortuna I Liga Lechia Gdansk - Miedz Legnica NZ Ivan Zhelizko, Florian Hartherz Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Lechia Gdańsk pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica 2:0 w meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dzięki zwycięstwu zespół Szymona Grabowskiego awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Na początku spotkania wynik meczu otworzyć mógł Damian Michalik, który otrzymał podanie od Michała Kostki, a strzał zawodnika przyjezdnych obronił Bohdan Sarnavsky. W dwunastej minucie Andrei Chindris zdecydował się na strzał zza pola karnego, a Jakub Mądrzyk odbił piłkę przed siebie, a do piłki jako pierwszy doszedł Maksym Khlan, który uderzył obok bramki. Chwile później refleks Mądrzyka przetestował Tomas Bobcek, z którego uderzeniem poradził sobie bramkarz Miedzi. Wynik meczu w 41. minucie otworzył Tomasz Neugebauer, który otrzymał podanie od Rifety Kapicia i pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki.

W drugiej części spotkania gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie po uderzeniu Łukasza Zjawińskiego, które przeszło jednak obok słupka. W 83. minucie Szymon Zalewski doszedł do dośrodkowania Krzysztofa Drzazgi, a strzał zawodnika Miedzi obronił Sarnavsky. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Dominik Piła, który uderzeniem zza pola karnego pokonał Mądrzyka.