W 1/8 finału Pucharu Polski druga drużyna Ekstraklasy – Jagiellonia Białystok pewnie pokonała 2:0 Wartę Poznań i całkowicie zasłużenie awansowała do ćwierćfinału.

Pierwsza połowa była po prostu nudna. Obie drużyny niby próbowały, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Żadna z ekip nie była nawet w stanie oddać celnego strzału . Przez większość czasu piłkarze Jagielloni spokojnie rozgrywali piłkę na własnej połowie raz na jakiś czas posyłając niecelne długie podania. Najciekawszym momentem był ten w okolicy 15. minuty, gdy w polu karnym Jagielloni jak rażony piorunem na murawę padł Filip Borowski, ale sędzia po długiej analizie var zdecydował się karnego anulować.

W drugiej połowie gospodarze pozwallali sobie na coraz śmielsze wypady na połowę Warty Poznań. W 63 minucie świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jesus Imaz i otworzył wynik meczu. Nieco ponad 10 minut później Jagiellonia ruszyła z kolejnym atakiem. Afimico Pululu zakręcił obrońcami gości w polu karnym i wyłożył piłkę do Nene, który pewnie podwyższył na 2:0. W meczu nie padło już więcej bramek. „Jaga” w drugiej odsłonie zdominowała przyjezdnych z Poznania i zasłużenie awansowała do 1/4 Fortuna Pucharu Polski.