fot: wisla-plock.pl

Wisła Płock rozpoczęła zmagania rundy rewanżowej Fortuna I Ligiod zwycięstwa nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nafciarze objęli prowadzenie bramką „do szatni”. Niedługo po przerwie poprawili wynik, a pogoń spisującego się słabo w rozgrywkach zespołu z Bielska-Białej skończyła się na bramce kontaktowej.

Pierwsze minuty spotkania to sporo walki w środku pola i brak dokładności przy dośrodkowaniach czy uderzeniach z dystansu po obu stronach. W 34. minucie celna wrzutka trafiła na głowę Szwocha, ale ten minimalnie przestrzelił. Pod sam koniec pierwszej połowy padła bramka dla Nafciarzy. Po sporym zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Hiszpański. Do przerwy 1:0 dla Wisły. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 54. minuty. Wtedy uderzenie Szymańskiego przedłużył Sekulski, który podwyższył prowadzenie Nafciarzy. Rozzłoszczeni zawodnicy Podbeskidzia ruszyli z atakiem i strzelili bramkę kontaktową w 59. minucie. Jej autorem był Abate. Po kilku minutach piłka znowu znalazła się w siatce gości, ale tym razem sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z graczy Nafciarzy. W 69. minucie na zmiany zdecydował się trener Żuraw. Za Kocyłę i Cielemęckiego weszli Thiakane i Gerbowski. W 75. minucie dryblingiem minął rywala Banaszewski, ale jego strzał obronił Gradecki. W 79. minucie w polu karnym futbolówka trafiła do Sekula, który uderzył z woleja – niestety niecelnie. W 84. minucie zmiana po stronie Nafciarzy. Za Laskowskiego wszedł Vallo, dla którego był to pierwszy mecz od marca. W 89. minucie z dystansu próbował uderzał Gerbowski, ale jego strzał z problemami złapał Procek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1, a 3 punkty zostały w Płocku.