ORLEN Wisła Płock odniosła przekonujące zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin, spychając do parteru rywali w pojedynku 15. kolejki ORLEN Superligi.

Pierwszą bramkę w spotkaniu 15. serii ORLEN Superligi rzucili gospodarze. Następnie sędziowie wskazali na 7. metr, jednakże skuteczniejszy od Rafała Krupy okazał się Marcel Jastrzębski. Chwilę później padł gol autorstwa Marcela Sroczyka, który wkrótce po tym wpisał się ponownie na listę strzelców. Kolejny atak lubinian zakończył się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Tomas Piroch wyprowadzając płocczan na 4-punktowe prowadzenie. W 5. minucie spotkania miedziowi zdobyli pierwsze trafienie, na co szybko i skutecznie odpowiedział Gergo Fazekas. Następnie Marcel Jastrzębski zanotował paradę pomiędzy słupkami, po czym punktował Kiryl Samoila. Chwilę po tym płocki bramkarz ponownie obronił rzut rywali, lecz jego koledzy z drużyny faulowali w ataku. W 9. minucie meczu Rafał Krupa zdobył drugiego gola dla gości, po czym wśród płocczan na listę strzelców z koła wpisał się Dawid Dawydzik. Następnie arbitrzy podyktowali rzut karny, którego nie wykorzystał Dawid Krysiak.

W kolejnej akcji celny rzut oddał Kiryl Samoila, a wkrótce po tym, po przechwycie piłki, dołożył drugie trafienie z rzędu. Chwilę później gościom nie udało się pozytywnie zakończyć ataku pozycyjnego, po czym Gonzalo Perez strzelił 10. bramkę dla Niebiesko-biało-niebieskich. Widząc coraz bardziej zwiększający się dystans do płocczan o czas poprosił trener przyjezdnych – Tomasz Kozłowski. Po wznowieniu jego podopieczni zgubili piłkę, jednakże również gospodarze odnotowali stratę. Następnie skuteczną interwencję zanotował Marcel Jastrzębski, a wkrótce po tym punktował Dawid Dawydzik. W 15. minucie pojedynku na ławkę kar odesłany został Tomas Piroch, a trwającą 6-minut niemoc strzelecką przełamał Rafał Krupa. Z kolei w szeregach miedziowych wykluczony z gry został Patryk Iskra, po czym rzut Tina Lucina wybronił Damian Procho. Następnie czwartą bramkę dla gości zdobył Dawid Krysiak, na co trafieniem odpowiedział Michał Daszek. Chwilę później pomiędzy słupkami interweniował Marcel Jastrzębski, a z kontry punktował Marcel Sroczyk. W 19. minucie dystans do Nafciarzy zmniejszył Danylo Hlushak, po czym 9-punktowe prowadzenie dla gospodarzy ustanowił Michał Daszek.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej partii na listę strzelców wpisał się Wojciech Kozłowski, na co szybko i skutecznie z koła odpowiedział Abel Serdio wykluczając przy tym z gry Jakuba Morynia. Po nieudanym ataku pozycyjnym gości padł gol autorstwa Tina Lucina, po czym punktował Piotr Rutkowski. Chwilę później z koła bramkarza Lubina pokonał Abel Serdio, a po przechwycie z kontry gola dołożył Marcel Sroczyk, który wkrótce po tym odesłany został na ławkę kar. Mimo gry w przewadze przyjezdni nie wykorzystali swojej szansy w ofensywie i popełnili błąd kroków, po czym z koła nie mylił się Abel Serdio. W 28. minucie celny rzut oddał Przemysław Krajewski, który moment po tym wpisał się na listę strzelców ponownie. W kolejnej akcji podyktowany przez sędziów rzut karny wykorzystał Wojciech Kozłowski. Na niecałą minutę przed końcem o czas postanowił poprosić szkoleniowiec Wiślaków – Xavi Sabate. Po przerwie Nafciarze spudłowali, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:8 dla płocczan.

Drugą połowę od trafienia rozpoczęli Niebiesko-biało-niebiescy, po czym na listę strzelców wśród płocczan wpisał się Filip Michałowicz. W kolejnej akcji rzut lubinian wybronił Marcel Jastrzębski, a wkrótce po tym drugą bramkę z rzędu zdobywał Filip Michałowicz. Następnie nastał przestój strzelecki zarówno wśród gości jak i gospodarzy. W 40. minucie meczu na ławkę kar odesłany został Kiryl Samoila.

W kolejnej akcji bezbramkowy okres przełamał Miha Zarabec, po czym pierwszego gola dla gości w drugiej części spotkania zdobył Patryk Iskra. Chwilę później z dystansu trafiał Tin Lucin, na co skutecznie odpowiedział drugą bramką z rzędu Patryk Iskra. Następnie na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch, a po stracie gości punktował także Kiryl Samoila. W kolejnym ataku interwencję zanotował bramkarz miedziowych, po czym podyktowany rzut karny wykorzystał Wojciech Kozłowski. W 48. minucie o czas poprosił trener Nafciarzy – Xavi Sabate. Po przerwie z koła gola zdobywał Dawid Dawydzik, a po nieudanym ataku przyjezdnych celny rzut oddał także Kiryl Samoila.

Chwilę później po stracie lubinian do pustej bramki trafiał Filip Michałowicz, a wkrótce po tym w swoim debiucie w ORLEN Superlidze rzut karny wybronił Patryk Sobiecki. Następnie swoją szansę w ataku wykorzystał Piotr Rutkowski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Kiryl Samoila wykluczając przy tym z gry Bartosza Sarnowskiego. W kolejnej akcji ponownie między słupkami interweniował płocki bramkarz, po czym piłkę w bramce rywali piłkę umieścili Dawid Dawydzik oraz Filip Michałowicz. Chwilę później 13. gola dla MKS Zagłębia zdobył Danylo Hlusak, a podyktowany rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. Następnie z kontry po raz drugi z rzędu trafiał płocki skrzydłowy, a po stracie lubinian celny strzał oddał także Michał Daszek. Spotkanie golem zamknął Piotr Rutkowski, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną ORLEN Wisły Płock – 37:14.

ORLEN Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 37:14 (21:8)

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Sobiecki – Daszek 3, Zarabec 1, Lucin 2, Piroch 2, Fazekas 1, Krajewski 4, Dawydzik 4, Samoila 8, Serdio 3, Sroczyk 5, Michałowicz 3, Perez 1.

MKS Zagłębie Lubin: Byczek, Procho – Hlushak 3, Rutkowski 3, Kozłowski 3, Iskra 2, Krupa 2, Krysiak 1, Sarnowski, Moryń, Drozdalski, Bekisz, Stankiewicz, Kałużny.

ORLEN Wisła Płock (6 min kar) :  MKS Zagłębie Lubin (6 min kar)

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superligi