Drugiego dnia Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim mieliśmy kolejne powody do świętowania. Drużyna kobiet w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęła trzecie miejsce. Tym samym nasze panie są już pewne kwalifikacji na Mistrzostwa Świata!

Zmagania rozpoczęły się standardowo od przejazdów dywizji B. Na 1500 metrów ósma lokata padła łupem Natalii Jabrzyk (2:05,05), a dwudziesta pierwsza Oldze Piotrowskiej (2:12,62). Na 500 metrów wśród panów mieliśmy rodzynka – Kacpra Abratkiewicza, który zakończył zmagania na dziewiętnastej pozycji (36,69 s). Aż czterech polskich reprezentantów zobaczyliśmy na dystansie 1500 metrów. Ich wyniki jednak nie były najlepsze. Jakub Piotrowski (1:51,17) był szesnasty, Szymon Wojtakowski (1:52,32) dwudziesty czwarty, Marcin Bachanek (1:52,57) dwudziesty piąty, a Szymon Pałka (1:53,11) dwudziesty szósty. W przypadku 500 metrów kobiet Iga Wojtasik (39,7- s) uplasowała się na jedenastej pozycji, a Wiktoria Dąbrowska (40,04 s) na dwudziestej. Czwarte miejsce w biegu drużynowym zajęli panowie w składzie: Szymon Pałka, Marcin Bachanek oraz Artur Janicki (3:55,51).

Dywizję A Polacy rozpoczęli od przejazdu na 500 metrów. Najwyżej z naszych reprezentantów był Damian Żurek – 7. lokata (34,99 s). Dwie lokaty niżej znalazł się Marek Kania (35,03), a na osiemnasty miejscu zawodu ukończył Piotr Michalski (35,47 s). Tym razem bez podium zmagania na 500 metrów zakończyła Andżelika Wójcik – siódma pozycja (38,47 s). Dalekie od tego były też Karolina Bosiek (38,80 s) i Martyna Baran (39,10 s) plasując się na kolejno szesnastej i dwudziestej lokacie.

Najwięcej radości polskim kibicom zgromadzonym w Tomaszowie Mazowieckim oraz przed telewizorami sprawiły panie w zestawieniu Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. Nasze panczenistki dotarły do mety na trzecim miejscu z czasem 3:05,88 ulegając tylko reprezentantkom Japonii i Kanady. Dzięki tak wysokiej lokacie Polki zapewniły sobie przepustkę na Mistrzostwa Świata!