Fot: Twitter/PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 2:1 w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Pogoń zajmuję czwarte miejsce w tabeli z 30 punktami na koncie, a Widzew z 22 punktami sklasyfikowany jest na 11. miejscu.

Pod bramką gości groźnie zrobiło się w 23. minucie, gdy Paweł Kwiatkowski oddał strzał głową z bliskiej odległości, a na wysokości zadania stanął Valentin Cojocaru, który wybronił strzał zawodnika Widzewa. W 43. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy Andrejs Ciganiks zagrał piłkę do Frana Alvareza, a pomocnik Widzewa strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie Portowcy doprowadzili do wyrównania po golu Kamila Grosickiego, który doszedł do piłki na jedenastym metrze i mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Henricha Ravasa.

W 52. minucie goście wyszli na prowadzenie po tym jak Efthýmis Kouloúris zdecydował się na strzał z pola karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Widzew próbował doprowadzić do wyrównania i mógł to zrobić Alvarez, który z dobrej sytuacji strzelił wysoko nad bramką gości.