W dwunastej kolejce PlusLigi Jastrzębski Węgiel podjął Ślepsk Malow Suwałki. Jastrzębianie nie zamierzali dać jakichkolwiek szans swoim rywalom rozbijając ich 3:0.

Pierwsza partia przebiegała błyskawicznie. Już po bloku Norberta Hubera na Pawle Halabie, a potem punktowej zagrywce Jurija Gladyra gospodarze prowadzili 3:0. Swoją przewagę konsekwentnie powiększali. Kolejny raz dobrze ręce nad siatką przełożył środkowy polskiej reprezentacji zatrzymując Gallego. W ataku po stronie jastrzębian dobrze spisywali się Patry czy Fornal. Ten drugi do kończenia piłek dorzucił jeszcze szczelny blok na Filipiaku. Dosłownie kilkanaście sekund później przebić się na drugą stronę boiska przez dłonie Gladyra nie mógł ten sam siatkarz Ślepska. Dodatkowo asa serwisowego dołożył Rafał Szymura, i zaliczka Jastrzębskiego Węgla wynosiła już sześć oczek (13:7). W kolejnych wymianach niewiele dobrego wydarzyło się dla Ślepska Malow Suwałki. Przyjezdni nie potrafili skutecznie zatrzymać rywali blokiem. Słabo szło im też wykończenie własnych akcji. Po atakach Norberta Hubera i Rafała Szymury jastrzębianie mieli ośmiopunktową przewagę. W końcówce zatem mogli pozwolić sobie na pojedyncze błędy. Wymianę na wagę zwycięstwa w secie zakończył udanym atakiem Sclater (25:17).

Druga odsłona zaczęła się równie dobrze dla gospodarzy co pierwsza. Nie minęło kilka minut, a oni mieli już zbudowaną zaliczkę. Wszystko to dzięki Tomaszowi Fornalowi, który nie pozwolił przedrzeć się na drugą stronę parkietu Filipiakowi czy Norbertowi Huberowi i Rafałowi Szymurze, którzy dzielnie pracowali przy kończeniu piłek. Przewaga jastrzębian oscylowała wokół trzech, czterech punktów, co dawało im spory komfort (10:6). Ślepsk swoją grę opierał głównie na Filipiaku i Firsztcie, co nie zawsze poprawiało ich dorobek. Dużo dobrego zagrywką wyrządził Jastrzębskiemu Węglowi Macyra, który dwukrotnie ustrzelił Szymurę. W porę jednak jego dalsze zapędy ostudził przyjęciem Tomasz Fornal, i skończyło się tylko na postraszeniu gospodarzy. Swoją przewagę jastrzębianie odbudowali po bloku Gladyra na Halabie (13:10). Coraz częściej jednak mieli problemy w przyjęciu. Tym razem ustrzelony przez Sterna został Fornal, i z zaliczki nie zostało kompletnie nic (13:13). Gospodarze pokazali, że nie zamierzają tutaj grać punkt za punkt, i po chwili znów wysforowali się na kilkupunktowe prowadzenie (17:13), za sprawą bloku Gladyra i dobrego zbicia piłki przez Patry’ego. W końcówce Jastrzębski Węgiel nie patyczkował się z przeciwnikami i włączył wyższy bieg, który poskutkował wygraną 25:18, po błędzie Buculjevica.

Trzeci set rozpoczął się dość specyficznie. Po kilku akcjach z kontry Filipiaka najpierw czerwoną kartkę wyłapał Norbert Huber, a za chwilę Tomasz Fornal. Polskim siatkarzom zdecydowanie puściły nerwy, co działało na niekorzyść Jastrzębskiego Węgla, który musiał gonić rywali. Co prawda ich przewaga nie była znacząca, ale mimo wszystko to oni znajdowali się na czele w trzeciej odsłonie. Do wyrównania, a później prowadzenia jastrzębian 7:6 doprowadzili z kontry Gladyr i Fornal. Na dwa oczka przewagi udało się oderwać Jastrzębskiemu Węglowi, po asie serwisowym w wykonaniu Patry’ego oraz blokowi Gladyra postawionym na Sternie. Od tego momentu wszystko wróciło do normy. To jastrzębianie nadawali tempo gry, a Ślepsk starał się bezskutecznie do niego dostosować. W połowie seta gospodarze zachowywali czteropunktowe prowadzenie, które coraz bardziej przybliżało ich do zwycięstwa w trzech setach. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie. Jastrzębski Węgiel napędzał się udanymi atakami Gladyra, Patry’ego czy Hubera. Gdyby tego było mało Fornal dołożył jeszcze punktowy blok na Filipiaku, a Buculjević pomylił się przy wystawie piłki. Akcję na zamknięcie trzeciego seta i całego meczu skończył z powodzeniem Tomasz Fornal.

Po dwunastu kolejkach Jastrzębski Węgiel nadal jest liderem PlusLigi z trzydziestoma trzema punktami. Ślepsk Malow Suwałki znajduje się na jedenastej pozycji z dwunastoma oczkami.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

MVP: Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Popiwczak, Skrater, Sedlacek, Skruders.

Ślepsk Malow Suwałki: Firszt, Macyra, Filipiak, Halaba, Gallego, Sanchez, Filipowicz, Żakieta, Stern, Buculjević, Czunkiewicz.