VICTOR SANDERS fot. plk.pl

Dziś w Hali Mistrzów Anwil podejmował ostrowską Stal. Włocławianie musieli gonić rywali w pierwszej połowie, ale w drugiej dali koncert gry. Efektem tego jest dwunasta wygrana Anwilu w lidze. Jako jedyna ekipa OBL nie zaznała w tym sezonie porażki. Nie do zatrzymania był Victor Sanders, któremu wtórował Luke Petrasek.

Po wyrównanym początku spotkania, to ostrowianie zanotowali serię 0:9 i po akcji Ojarsa Silinsa byli lepsi o osiem punktów. Gospodarze mieli problemy z konstruowaniem ataku, a rywale zupełnie odwrotnie. Ciągle świetnie radził sobie Silins, a do ataku włączył się także Rodney Chatman. Ostatecznie to właśnie dzięki akcji tego ostatniego po 10 minutach było 16:28. W drugiej kwarcie Anwil zaczął odrabiać straty – dzięki trójkom Kamila Łączyńskiego i Amira Bella zbliżył się na siedem punktów. Po późniejszych zagraniach Victora Sandersa różnica wynosiła tylko cztery punkty. Arged BM Stal mimo tego bardzo długo utrzymywała się na prowadzeniu. Dopiero trójka Jakuba Garbacza w samej końcówce dała włocławianom prowadzenie 46:45.

Trzecią kwartę rozpoczął Luke Petrasek. Tym Amerykanin rozpoczął dziurawienie obrony rywali. Dołączył się po chwili do ofensywy Victor Sanders. Anwil zaliczył w trzeciej odsłonie serię 16:0! Przerwał to dopiero po ponad czterech minutach Nemanja Djurisić. Zespół trenera Andrzeja Urbana miał spore problemy z powrotem do gry. M. in dzięki rzutom wolnym Jakuba Garbacza po 30 minutach było 74:56. Trójki Damiana Kuliga i Aigarsa Skele pozwoliły ostrowianom na nawiązanie rywalizacji na początku kolejnej części gry. Po późniejszym podobnym rzucie Ojarsa Silinsa przegrywali tylko siedmioma punktami. Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza mogła jednak liczyć na trafienia Garbacza, Sandersa i Petraska w końcówce.

Victor Sanders dla Anwilu zdobył 33 punkty (7/13 za trzy), 2 zbiórki, 8 asyst, 1 przechwyt, 1 blok. Luke Petrasek dołożył do tego 22 punkty (4/5 za trzy), 6 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki. Dla Stali 16 punktów (3/6 za trzy) i 3 zbiórki zanotował Damian Kulig, a 15 oczek i 7 zbiórek dołożył Nemanja Djurisić.

ANWIL WŁOCŁAWEK – ARGED BM STAL OSTRÓW WLKP.  97:86  (16:28, 30:17, 28:11, 23:30)