Czarni Słupsk
fot: plk.pl

Grupa Sierleccy Czarni wygrywają z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 73:69 w Słupsku. Po gorszej pierwszej kwarcie, gospodarze byli w stanie dogonić rywala i odnieść zwycięstwo. Najwięcej punktów zdobyli Macio Teague (Czarni) – 21, w tym cztery trójki i Geoffrey Groselle (Zastal) – 20.

Pierwszą kwartę rozpoczęli gracze Stelmetu, którzy zanotowali szybkie cztery punkty. Czarni za to doprowadzili do remisu 6:6, dzięki celnym koszom Michała Michalaka i Teague’a. Goście jednak szybko zareagowali i wyszli na przewagę trzech punktów, po akcjach Novaka Musića i Michała Kołodzieja. Słupsk zdobył w tej kwarcie tylko jeszcze trzy punkty. Za to Zielona Góra dołożyła pięć oczek i prowadziła 20:12.

Drugą część gry, otworzył Paweł Leończyk i jego celny rzut za dwa. Natomiast zawodnicy przyjezdnej drużyny, James Washington i Groselle, zdobyli pięć punktów i powiększyli przewagę do 11. Gospodarze musieli gonić przeciwnika, a próbowali to zrobić Michael Caffey i Michalak. Jednak ich przewaga nie topniała, a rywale trafiali kosz za koszem. Celną trójką zaliczył Marcin Woroniecki, a Jan Wójcik dorzucił wsada. Za to drużynie trenera Cesnauskisa, pomogła seria siedmiu punktów zdobytych z rzędu. Verners Kohs dorzucił swoje trzy punkty, a jego drużyna traciła tylko dwa punkty.

Po przerwie na otwarcie Groselle zdobył cztery punkty, a po chwili dołożył kolejne dwa. Czarni byli jednak blisko i próbowali zatrzymać rywala. Celne kosze Szymona Wójcika i Leończyka, zmniejszyły stratę do czterech oczek. Do akcji wkroczyli ponownie Groselle i Musić, powiększając przewagę Stelmetu do dziewięciu punktów. Gospodarze byli jednak w stanie, zdobyć osiem punktów pod rząd. Pozwoliło to na skończenie trzeciej kwarty, tylko z dwoma punktami straty.

Finalną część spotkania, lepiej rozpoczęli gospodarze. Benas Griciunas i Caffey dołożyli swoje punkty, a ich drużyna wyszła na prowadzenie 56:54. Po chwili Czarni zdobyli kolejne punkty, a przewaga wynosiła juz pięć oczek. Po stronie Zastalu, stratę do jednego punktu zmniejszyli Musić i Groselle. Drużyna ze Słupska, mimo to nie odpuszczała i powiększyła prowadzenie do sześciu punktów. Trafiali Michalak i Teague. Goście walczyli i zmniejszyli stratę do tylko dwóch punktów, na 13 sekund do końca spotkania. Michalak jednak wykorzystał dwa rzuty osobiste i to finalnie miejscowi wygrali całe spotkanie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: 73:69 (12:20,24:18,16:16,21:15)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Teague 21, Michalak 18, Griciunas 10, Leończyk 8, Caffey 6, S.Wójcik 6, Kohs 4, Sabeckis 0, Jankowski 0

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Groselle 20, Musić 16, J.Wójcik 10, Washington 8, Woroniecki 5, Kikowski 4, Kołodziej 3, Lewandowski 3