fot: Walter Sport

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra przełamał niemoc własnego parkietu, wygrywając z PGE Spójnią Stargard 105-93 w spotkaniu 14. kolejki ORLEN Basket Ligi. Gracze ze Stargardu nie popisali się w defensywie, zwłaszcza w drugiej kwarcie, co skrzętnie wykorzystali zielonogórzanie, efektownym zwycięstwem kończąc całego spotkanie.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy m. in. dzięki akcjom Michała Kołodzieja mieli pięć punktów przewagi. Stargardzianie ciągle jednak byli blisko m. in. dzięki trafieniom Stephena Browna i Devona Danielsa. Po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka zbliżyli się na zaledwie trzy punkty, ale trójka Jamesa Washingtona oznaczała wynik 26:20 po 10 minutach. Po serii 8:0 i trafieniu z dystansu Aleksandra Lewandowskiego Enea Stelmet Zastal był już lepszy aż o 13 punktów. To nie był koniec, bo swoje akcje dokładał także Marcin Woroniecki. Starał się na to reagować głównie Karol Gruszecki, ale ciężko było zatrzymać rozpędzonych zielonogórzan. Po kontrze Kołodzieja po pierwszej połowie było 61:40.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Sebastiana Machowskiego zanotował serię 0:9 i po trafieniu Stephena Browna zbliżył się na 13 punktów. Jego późniejsza akcja zmniejszyła straty nawet do ośmiu punktów. Gospodarze mieli teraz spore problemy – role się odwróciły! Po późniejszym wsadzie Wesa Gordona różnica wynosiła tylko trzy punkty! Ostatecznie po trójce Michała Kołodzieja po 30 minutach było 80:72. W kolejnej części meczu PGE Spójnia ciągle walczyła o lepszy wynik, ale ekipa trenera Davida Dedka nie chciała na to pozwolić. Bardzo ważnymi zawodnikami byli Geoffrey Groselle oraz Paweł Kikowski, a swoje robił też duet Washington – Musić. Rywale nie byli w stanie na to odpowiedzieć. Enea Stelmet Zastal wygrał ostatecznie 105:93.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Kołodziej z 21 punktami i 4 zbiórkami. Devon Daniels zdobył dla gości 28 punktów i 6 zbiórek.

ORLEN Basket Liga – 14. kolejka

Enea Stelmet Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 105:93 (26:20, 35:20, 19:32, 25:21)

Zastal: Musić 14, Groselle 14, Woroniecki 13 (2), Kołodziej 21 (2), Lewandowski 3 (1), Wójcik 7, Washington 17 (2), Kikowski 16 (3), Góreńczyk 0, Pluta 0.

Spójnia: Gruszecki, Daniels 28 (3), Brown Jr. (18) , Łapeta 2, Gordon 5, Grudziński 2, Simons 15 (3), Brenk 0, Langović.

Źródło: plk.pl