Prawdziwe show zafundował kapitan reprezentacji Polski w lidze japońskiej. Bartosz Kurek odwrócił losy swojego zespołu i zgarnął tytuł najlepszego zawodnika meczu.

Drużyna, w której gra Bartosz Kurek – Nagoya Wolfdogs była w bardzo trudnym położeniu po dwóch zaciętych, ale ostatecznie przegranych setach z Suntory Sunbirds. Inaugurującą partię wiceliderzy V.League wygrali 25:20, a drugą odsłonę 27:25.

Siatkarze Wolfdogs nie poddali się jednak i z dużą pomocą Bartosza Kurka doprowadzili do wygranej w tym meczu, po tie-breaku. Zwycięstwo rodziło się w dużych bólach. W trzecim secie konieczna była gra na przewagi, która końcowo padła łupem siatkarzy drużyny Kurka (26:24). Kolejna partia była już odrobinę mniej wymagająca i zakończyła się wygraną 25:22. Tie-break również stał na wysokim poziomie, ale szala zwycięstwa zdołała się przechylić na stronę Nagoya Wolfdogs (15:12).

W spotkaniu tym aż dwadzieścia pięć punktów zdobył wspomniany polski atakujący.  Dorobek ten i jego wyróżniająca się postawa na boisku spowodowała, że to Kurek zdobył tytuł MVP.