fot: Dart Polska

Krzysztof Ratajski przegrał z Walijczykiem Jonnym Claytonem i zakończył swój udział w mistrzostwach świata na trzeciej rundzie.

Najlepszy polski darter z Walijczykiem mierzył się w tym roku trzykrotnie, z czego reprezentant Polski wygrał jeden pojedynek. Pierwszy set należał do rywala, który wygrał 3:1, a w drugiej partii Ratajski prowadził już 2:0, jednak ostatecznie przegrał. W trzecim secie Polak zagrał dobrze i wygrał pierwszego seta w meczu. Niestety kolejny set padł łupem rywala, który wygrał seta i objął prowadzenie 3:1. W kolejnym secie Ratajski okazał się lepszy od rywala, wygrywając 3:1. Niestety kolejny set padł łupem Walijczyka, który wygrał 3:1 i zamknął całe spotkanie, wygrywając 4:2.

Jonny Clayton – Krzysztof Ratajski 4:2

Rzuty za 180: 5-3
Rzuty za 140+: 25-14
Rzuty za 100+: 49-41
Skuteczność na podwójnych: 37,14% (13/35) – 35,48% (11/31)
Najwyższe skończenie: 126-15
Średnia: 91,55 – 92,94