Foto: Wisła Kraków SA

Nikt nie spodziewał się, że nowym szkoleniowcem Wisły Kraków zostanie Hiszpan Albert Rude, który nie był wymieniany w gronie potencjalnych trenerów ”Białej Gwiazdy”. Okazało się jednak, że to właśnie 37-latek stanie przed wyzwaniem polepszenia gry krakowian. 

37-latek podpisał z Wisłą Kraków kontrakt obowiązujący do 30. czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia. Jego asystentem zostanie dotychczasowy szkoleniowiec ”Białej Gwiazdy” Mariusz Jop.

Kariera trenerska Rude jest dość egzotyczna i jednocześnie bogata w doświadczenie. Hiszpan prowadził już rodzime CD Castellón czy kostarykańskie LD Alajuelense (wygrana w lidze z osiemdziesięcioma trzema punktami).

Do tego pracował w sztabach szkoleniowych meksykańskiego CF Pachuca, CF Monterrey i juniorach Querétaro FC. Dodatkowo warto zaznaczyć także, że był asystentem trenera w amerykańskim Inter Miami CF. W sztabie szkoleniowym Wisły Kraków znajdzie się też miejsce dla Erica Lira Fernándeza, oraz obecnych już wcześniej Kazimierza Kmiecika i Michała Siwierskiego.

Aktualnie Wisła plasuje się na piątej pozycji w Fortuna 1 Lidze z dorobkiem 31 pkt. po dziewiętnastu kolejkach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!