Podopieczni Grzegorza Słabego z przytupem zakończyli 2023 rok, wygrywając w Wieluniu z Barkomem Każany Lwów 3:1.

Pierwsza partia była prawdziwym widowiskiem, rozpoczynając się od świetnej postawy Władysława Szczurowa, który skutecznymi zagrywkami wypracował dla swojej drużyny przewagę 4:1. Chwilę później jednak, Łukasz Usowicz z GKS-u odpowiedział równie skuteczną grą, a po jego asie różnica wynosiła już tylko punkt (9:10). Mimo punktowych zagrywek Jakuba Jarosza, błędy katowiczan sprawiły, że Barkom utrzymał prowadzenie i ostatecznie triumfował 25:22.

Druga odsłona toczyła się pod znakiem zaciętej rywalizacji. Chwilowa zmiana tego stanu rzeczy miała miejsce po ataku Tupczija, co dało prowadzenie Lwowianom 12:10. GKS jednak szybko odpowiedział i końcowo zwyciężył 25:21.

Trzeci set przyniósł dominację GKS-u Katowice, którzy pewnie wygrywali kolejne akcje.  Przyjezdni kontrolowali tą partię, a zespół z Lwowa stać było jedynie na pojedyncze zrywy. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:21 na korzyść podopiecznych Grzegorza Słabego.

Ostatnia odsłona spotkania była pełna emocji, zaciętych wymian i dynamicznych akcji. Siatkarze z Katowic zdobyli trzypunktowe prowadzenie na początku seta. Ukraińcy głównie za sprawą dobrej gry na bloku szybko jednak wyrównali. Następnie katowiczanie kontynuowali dobrą grę, wykorzystując błędy rywali co doprowadziło ich do zwycięstwa w tym secie 25:20, a w całym meczu 3:1. MVP spotkania został wybrany Lukas Vasina.