Linette

Magda Linette wraz z partnerką, Bernardą Perą, awansowały do 1/8 finału turnieju w Australii . Po zaciętej walce pokonały chińsko-tajwańską parę.

Pierwszy set rozpoczął się dość niefortunnie dla polsko-amerykańskiej pary. Po dwóch gemach na tablicy widniał wynik 0:2 dla Chinki i Tajwanki. Później jednak Linette i Pera wzięły się do roboty i zdołały wyjść na prowadzenie 3:2. Potem Wu i Zhu wyrównały stan rywalizacji, ale rozpędzone Polka i Amerykanka nie pozwoliły już na więcej i wygrały seta 6:3.

Niestety druga część spotkania przyniosła więcej radości zawodniczkom z Chin i Tajwanu. Do siódmego gema oddały tylko jeden, dzięki czemu prowadziły do tego czasu już 5:1. Choć gem numer 7 i 8 padły łupem Magdy i Bernardy, to Tajwanka i Chinka zakończyły set wygrywając takim samym wynikiem jak rywalki set pierwszy.

Szczęśliwie, w super tie-breaku polsko-amerykański duet ponownie się spiął i po wymianie ciosów zwyciężył 10:8, a całe spotkanie 2-1.

W 1/8 finału rywalkami Polki i Amerykanki będą Brazylijski Gamarra Martins i Stefani.