Mate Vucić
fot: plk.pl

Arriva Polski Cukier wygrywa z Polski Cukier Start Lublin 98:84 w Toruniu. Bardzo dobre spotkanie w drużynie gospodarzy, rozegrali Mate Vucić – 12 punktów, 13 zbiórek i pięć asyst oraz Trey Diggs – 21 punktów, w tym siedem za trzy.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy z Torunia, zdobywając szybkie dziewięć punktów pod rząd. Trafiali m.in. Vucić i Wojciech Tomaszewski. Dobra passę przełamał Jakub Karolak i jego pięć punktów, ale Lublin nadal przegrywał sześcioma oczkami. Gospodarze dorzucili dwie celne trójki z rzędu, w wykonaniu Diggsa i Aljaza Kunca. Ich drużyna prowadziła już 12 punktami. Start za to zaliczył serię 12 punktów z rzędu i zbliżył się do rywala na dwa punkty. Swoje akcje kończyli Barrett Benson i Filip Put. Miejscowi podgonili wynik, a kwartę kończyli z pięcioma punktami przewagi.

Drugą kwartę rozpoczął Wit Szymański i jego trzy punkty. Bartłomiej Pelczar dołożył swoją trójkę, ale ich drużyna przegrywała czterema punktami. Po stronie przeciwnej przeciwnicy uciekali, za sprawą m.in. celnych rzutów Aarona Cela i Vucića. Tym samym prowadzili już dziesięcioma punktami i nie zamierzali zwalniać. Straty próbowali zmniejszać Jabrin Durham i Lian O’reilly, ale było to za mało na rozpędzonych gospodarzy.

Po przerwie podopieczni trenera Subotića, trafiali kosz za koszem i prowadzili już 12 punktami. Swoje kolejne punkty zdobywali Tomaszewski i Vucić. Lublin szukał sposobu jak zatrzymać rywala, ale nie do końca mu to wychodziło. Punkty dla Lublina zdobywali m.in. Tomislav Gabrić i O’reilly, ale było to za mało, aby wyjść na prowadzenie. Drużyna z Torunia, nie zamierzała tak łatwo pozwolić rywalowi, aby go dogonił.

Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze, który zdobyli osiem punktów pod rząd. Na swoim koncie punkty zanotowali Bartosz Diduszko i Kunc, a przewaga wynosiła już 20 punktów. Lublin odpowiedział serią sześciu punktów z rzędu, a po chwili dołożył kolejne cztery. Strata wynosiła jednak nadal 13 punktów, a Toruń skutecznie bronił swojego kosza. Finalnie wygrał 14 punktami.

Arriva Polski Cukier Toruń – Polski Cukier Start Lublin: 98:84 (25:20, 25:18, 24:24,24:22)

Arriva Polski Cukier Toruń:  Diggs 21, Filipović 20, Kunc 16, Vucić 12, Cel 10, Tomaszewski 10, Diduszko 8, Smith 1

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 27, Gabrić 14, Karolak 10, Durham 9, Benson 9, Wade 7, Pelczar 3, Szymański 3, Put 2