PGE Spójnia Stargard
Wesley Gordon fot: plk.pl

PGE Spójnia pokonuje Grupę Sierleccy Czarni Słupsk 77:64 w Stargardzie. Gospodarze od początku kontrolowali grę na boisku i finalnie wygrali całe spotkanie. Bardzo dobry mecz zaliczyli: Karol Gruszecki – 21 punktów, cztery zbiórki i Wesley Gordon – sześć punktów, dziewięć zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Macio Teague z zespołu ze Słupska, swoim rzutem za dwa. Odpowiedzieli mu zawodnicy Spójni, Karol Gruszecki i Aleksandar Langović, dwoma celnymi trójkami. Stephen Brown Jr. dołożył jeszcze jeden punkt z rzutu wolnego, a gospodarze prowadzili 7:2. Po stronie gości gonili Caffey i Szymon Wójcik, ale ekipa Stargardu rozpędzała się z minuty na minutę. Gruszecki trafił kolejną trójkę, Devon Daniels IV trafił za dwa, a ich drużyna prowadziła 14:7. Paweł Leończyk i Michał Michalak, próbowali przeszkodzić rywalowi, ale miejscowi powiększali przewagę za sprawą Adama Łapety i Langovića.

Druga kwartę szybko zaczął Łapeta, ktróy zdobył sześć punktów z rzędu. Tym samym Spójnia, prowadziła już 14 punktami. Przełamania dokonał Donatas Sabeckis, trafiając za trzy. Gospodarze jednak ponownie odpalili serię ośmiu punktów z rzędu, a trafiali m.in. Wesley Gordon i Benjamin Simons. Ich drużyna powiększyła przewagę do 19 punktów. Straty próbowali odrobić Caffey i Benas Griciunas, ale przewaga przeciwnika nadal wynosiła 11 oczek.

Po przerwie lepiej rozpoczęli Czarni, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu. Po stronie Spójni za to trafiali Grodon i Brown Jr., a przewaga ich zespołu wzrosła do 10 punktów. Drużyna ze Słupska, cały czas starała się dogonić rywala, a dzięki celnym koszom Teague’a i Griciunasa, zmniejszyła swoją przewagę do sześciu punktów. Przed końcem kwarty, Spójnia za to dołożyła cztery punkty i prowadziła 57:46.

Finalną część spotkania zainaugurował Bartosz Jankowski, wykorzystując dwa rzuty wolne. Po chwili trzy punkty dołożył jeszcze Verners Kohs, a podopieczni trenera Cesnauskisa, tracili osiem punktów do rywala. Po stronie zespołu ze Stargardu, pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Dominik Gruszecki. Celne trójki za to zdobyli Brown Jr. i Gruszecki. Goście ścigali przeciwnika, ale celne kosze Langovića i Danielsa IV, powiększyły przewagę gospodarzy do 12 punktów. Tym samym Spójnia wygrała całe spotkanie.

PGE Spójnia Stargard – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: 77:65 (25:17,20:17,12:12,20:19)

PGE Spójnia Stargard: Gruszecki 21, Łapeta 12, Langović 11, Brown Jr. 11, Daniels Iv 8, Gordon 6, Simons 4, Kowalczyk 2, Grudziński 2, Brenk 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Caffey 16, Michalak 14, Griciunas 8, Teague 6, Kohs 6, Sabeckis 5, Wójcik 4, Leończyk 4, Jankowski 2