BRYCE ALFORD fot. Karol Makowski polski-sport.com

Kapitalny występ ofensywny Josha Price, podwójne zdobycze Seth LeDaya i Adriana Boguckiego oraz skuteczna Arka zza łuku tak w skrócie wyglądał mecz w Gdyni.

Gdynianie na początku spotkania byli bardziej aktywni – po kolejnych rzutach Bryce’a Alforda i Adriana Boguckiego prowadzili już nawet dziewięcioma punktami. Z drugiej strony sytuację starał się zmieniać Josh Price. Później do ataku włączył się wracający po kontuzji Andrzej Pluta – po jego trójce różnica wzrosła do 12 punktów! Ostatecznie po 10 minutach było 26:16. Seth LeDay w drugiej kwarcie był bardzo przydatny i utrzymywał sporą przewagę Krajowej Grupy Spożywczej Arki. Po jego trójce była już lepsza o 15 punktów. Osłabione Tauron GTK miało spore problemy z nawiązaniem rywalizacji. Dopiero późniejsze trafienia Kadre Graya dawały tej ekipie trochę nadziei. Po zagraniu 2+1 Price’a przegrywali już tylko czterema punktami! Ostatecznie dzięki trójce Grzegorza Kamińskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:41.

Trójki Bryce’a Alfora i Andrzeja Pluty utrzymywały dziesięciopunktowe prowadzenie zespołu trenera Wojciecha Bychawskiego. Po chwili podobne rzuty dołożył Grzegorz Kamiński. Później przydawał się także Seth LeDay i mimo kolejnych trafień Josha Price’a, gliwiczanie nie byli w stanie realnie odrobić strat. Kolejna trójka Pluty oznaczała, że po 30 minutach było 74:60. W kolejnej części gry po zagraniu Adriana Boguckiego gospodarze byli już lepsi o 20 punktów. W pełni kontrolowali oni już teraz wydarzenia na parkiecie, a Tauron GTK nie było już w stanie nic z tym zrobić. Nawet kolejne akcje aktywnego Price’a nie wystarczały. Arka wygrała czwarte spotkanie ligowe w tym sezonie.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Bryce Alford z 24 punktami i 5 asystami. Seth Leday zanotował 15 punktów i 13 zbiórek, a Adrian Bogucki zakończył spotkanie z 16 punktami, 10 zbiórkami i 4 blokami. Warto dodać, że Andrzej Pluta zakończył spotkanie z 20 oczkami i 8 asystami. Josh Price zdobył dla gości 40 punktów trafiając 17 z 21 rzutów z gry i dołożył do tego 9 asyst.

KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA – GTK GLIWICE  100:87  (26:16, 22:25, 26:19, 26:27)