Mateo Vucić
fot: plk.pl

Enea Stelmet Zastal przegrywa z Arriva Polski Cukier Toruń 89:110 w Zielonej Górze. To dziesiąte zwycięstwo w Orlen Basket Lidze dla Torunia. Bardzo dobre spotkanie rozegrali w drużynie gości Mate Vucić – 14 punktów, 17 zbiórek i osiem asyst oraz Aljaz Kunc – 26 punktów, cztery asysty.

Spotkanie zainaugurował Vucić z Torunia, który zdobył szybkie trzy punkty. Odpowiedział mu Michał Kołodziej, trafiając za dwa. Polski Cukier po chwili zaliczył serię, dziesięciu punktów z rzędu. Trafiali m.in. Wojciech Tomaszewski i Trey Diggs, a ich drużyna prowadziła już 16:4. Stratę próbował zmniejszyć Darious Hall, zdobywając w sumie cztery punkty. Goście byli jednak w mocnym gazie i trafili trzy trójki z rzędu. Kunc i Goran Filipović kończyli swoje akcje i prowadzili już 17 punktami. Przełamania dokonał Marcin Woroniecki, ale podopieczni trenera Subotića nie odpuszczali i podwyższyli przewagę do 21 punktów.

Drugą kwartę otworzył Paweł Kikowski, swoją celną trójką. Swoje punkty po raz pierwszy zdobył również Jeriah Horne, nowy nabytek Zielonej Góry. Starta gospodarzy wynosiła jednak, nadal 15 punktów. Przyjezdni rzucali jednak kosz za koszem i podtrzymywali dobry wynik. Aaron Cel i Arik Smith trafiali swoje trójki, a Vucić dołożył kolejne punkty, a ich przewaga wynosiła 19 oczek. Zastal gonił rywala, ale nie dogonił i przegrywał po pierwszej połowie 17 punktami.

Po przerwie lepiej rozpoczął Hall, który zdobył dla gospodarzy cztery punkty. Drużyna z Torunia mimo to szybko odrobiła te punkty, za sprawą Kunca i jego trzech celnych trójek. Vucić i Smith dołożyli jeszcze jeszcze cztery punkty, a ich przewaga wynosiła już 24 oczka. Na chwile przeszkodził im Hall, ale goście ponownie podwyższyli prowadzenie, tym razem do 28 punktów. Zielona Góra nie była jednak w stanie, odrobić tak dużej straty.

Zastal zaczął czwartą kwartę odrabianiem strat, a ich seria punktowa, zmniejszyła startę do 21 punktów. Punkty zdobywali Woroniecki i Horne, ale Polski Cukier nie pozwalał rywalowi, na zbyt duże zmniejszenie przewagi. Gospodarze dołozyli jeszcze kilka punktów i przegrywali 18 oczkami. Goście powiększyli jeszcze prowadzenie do 21 oczek i wygrali całe spotkanie.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Arriva Polski Cukier Toruń: 89:110 (17:38,25:21,17:27,30:24)

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Hall 22, Woroniecki 20, Kikowski 12, Kołodziej 12, Horne 11, Lewandowski 8, Washington 2, Góreńczyk 2, Kaczmarek 0

Arriva Polski Cukier Toruń: Kunc 26, Diggs 17, Vucić 14, Tomaszewski 13, Filipović 11, Cel 10, Diduszko 8, Smith 7, Sowiński 4, Szymański 0