Foto: pzlf.pl

Trzeciego dnia Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym uradował nas występ polskiego solisty Władimira Samojłowa, który po świetnym programie dowolnym awansował o osiem lokat w łącznej klasyfikacji!

Władimir Samojłow w programie dowolnym popełnił tylko jeden błąd, na początku swojego przejazdu, podczas poczwórnego lutzu. W dalszej części jechał bezbłędnie, przez co uzyskał bardzo wysoką notę 159,12 pkt. Była ona jedną z pięciu najwyższych w programie dowolnym. Dzięki temu, po doliczeniu punktów z programu krótkiego na koncie Samojłowa było 230,17 pkt, co wystarczyło do zajęcia ósmego miejsca w klasyfikacji solistów. Dodatkowo Władimir poprawił swoją dotychczasową życiówkę aż o czternaście punktów.

Na lodzie podziwialiśmy też pokazy par tanecznych. Wśród nich mieliśmy debiutujących na Mistrzostwach Europy Sofię Dowhal i Wiktora Kuleszę. Z pewnością nie można było odmówić im zaangażowania, i choć przydarzyły im się drobne błędy to ostatecznie uplasowali się na dwudziestym szóstym miejscu z wynikiem 54,96 pkt.

Dziś w litewskim Kownie ostatni dzień ME. Na starcie nie zobaczymy już polskich łyżwiarzy, bowiem w sobotę zaplanowane są finały solistek (brak awansu Kurakowej) oraz par tanecznych (brak przepustki Dowhal i Kuleszy).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!