Fot:budowlanilodz.pl

Finalne spotkanie 15. kolejki TAURON Ligi nie przyniosło wielu emocji. Dysproporcja umiejętności pomiędzy Grupą Azoty Akademią Tarnów i BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała przesądziła o zdecydowanym zwycięstwie tych drużyn.

W pierwszych dwóch setach bielszczanki zaczynały od serii wygranych akcji – odpowiednio sześciu i czterech, a potem przewaga gości rosła bardzo szybko. W zespole Bartłomieja Piekarczyka trudno też było o wskazanie liderek, gdyż trener rotował składem wykorzystując idealną sytuację do angażowania zawodniczek mniej występujących na parkiecie. W pierwszym secie tarnowianki ugrały 10 punktów, w drugim pięć więcej. Więcej walki gospodynie wykazały w trzecim secie. Początkiem piastowały prowadzenie a potem goniły wynik. Dzięki atakowi po bloku Julity Molendy, a następnie udanych zagrań Judyty Gawlak Akademia Tarnów ponownie objęła prowadzenie (15:14). Od stanu 16:15 dla dla Akademii goście miały okres z całą masą prostych błędów, a 5 punktów z rzędu dla ekipy z Bielska-Białej (16:21) okazało się brzemienne w skutkach. W szrankach z czołowym zespołem TAURON Ligi także w tym secie miejscowe nie miały szans (20:25). W 69 minut pojedynku w Tarnowie bielszczanki udowodniły bezwzględną wyższość (0:3).

TAURON Liga – 15. kolejka

Grupa Azoty Akademia Tarnów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (10:25, 15:25, 20:25)

MVP: Julia Nowicka

Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna, Mościska, Marcyniuk, Calkins, Molenda, Szczygieł-Głód, Chmielewska, Džaković, Uszewa, Gawlak, Szumera, Żurawska.
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Nowicka, Ciesielczyk, Pacak, Borowczak, Stachowicz, Laak, Abramajtys, Majkowska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Bidias, Janiuk, Mazur, Nowak.