W ostatnim meczu fazy grupowej dręczona kontuzjami Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, po pięciosetowym boju ograła Knack Roeselare. Kędzierzynianie tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej rundy siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Pierwszy set nie zwiastował nic dobrego dla obrońców tytułu. Zespół Roeselare kontrolował wynik meczu i nie pozwalał Kędzierzynianom na zbyt wiele. ZAKSIE wynik szczególnie rozjechał się w końcówce i choć wybronili dwie piłki setowe musieli uznać wyższość rywali przegrywając 22:25.

W drugiej partii siatkarze z Kędzierzyna-Koźle nieco się rozbudzili. Miewali już lepsze fragmenty, a nawet przez chwilę prowadzili, ale ponownie po słabej końcówce ulegli przeciwnikom 19:25.

Na trzecią partię siatkarze ZAKSY wyszli szzczególnie zmotywowani, wiedzieli, że dla nich jest to walka o być albo nie być w tej edycji Ligi Mistrzów. Set rzeczywiście był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie byłą w stanie wypracować sobie wyraźnej zaliczki i dopiero po grze na przewagi Kędzierzynianie pokonali Roeselare 27:25.

Czwartą odsłonę gospodarze rozegrali niemal perfekcyjnie. W końcu widzieliśmy w tej drużynie namiastkę tego, co pokazali w poprzedniej kampanii podnosząc do góry po raz trzeci z rzędu najważniejsze klubowe trofeum na świecie. Po pełnej dominacji ZAKSA rozbiła rywali, wygrywając 25:16.

Tie breaka zawodnicy Tuomasa Sammelvuo również rozegrali bardzo dobrze. Przez większość czasu byli na prowadzeniu, a od stanu 11:11 wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli 15:12. Fenomenalny comeback, który przypieczętował ich awans do kolejnej fazy rozgrywek. Statuekę MVP odebrał Bartosz Bednorz.

Liga Mistrzów – faza grupowa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:2 (22:25, 19:25, 27:25, 25:16, 15:12)