JABRIL DURHAM fot. Karol Makowski polski-sport.com

Muszynianka Sokół Domel przegrywa z Polskim Cukrem Start Lublin 78:88 w Łańcucie. Najlepiej w spotkaniu pokazali się Jabril Durham – 15 punktów, osiem zbiórek i dziewięć asyst oraz Adam Kemp – 16 punktów, dziewięć zbiórek.

Spotkanie otworzył Barrett Benson z Lublina i jego szybkie cztery punkty. Do remisu doprowadzili Adam Kemp i Tyler Cheese, a Filip Struski wyprowadził Łańcut na prowadzenie 7:6. Jednak tylko na chwilę, bo Start zaliczył serię sześciu punktów z rzędu. Trafiali Jakub Karolak i Jabril Durham, a ich drużyna prowadziła 12:7. Gospodarze szybko dogonili rywala i prowadzili 14:13, lecz to goście kończyli kwartę z czterema punktami przewagi.

Drugą kwartę rozpoczął Cheese, zmniejszając przewagę do dwóch punktów. Przyjezdni zanotowali za to serię 12 punktów z rzędu. Trafiali m.in Trey Wade i Roman Szymański, a ich zespół miał przewagę 14 oczek. Przełamania dokonał Biram Faye, ale rywal szybko zdobył kolejne trzy punkty. Stratę próbował zmniejszyć Kemp, ale przewaga podopiecznych trenera Gronka, powiększyła się do 19 punktów.

Po przerwie punkty zdobyli dla Łańcuta, Michał Kroczak i Ikechukwu Nwamu, ale strata nadal wynosiła 13 punktów. Start nie odpuszczał i kontrolował grę na boisku. Karolak i Durham powiększali przewagę, która wynosiła już 22 punktów. Sytuację Sokoła próbował ratować Artur Łabinowicz, ale strata nadal była za wysoka. Goście za to trafili trzy trójki z rzędu, za sprawą m.in. Filipa Puta. Przewaga wynosiła aż 29 punktów, a szanse na zwycięstwo Łańcuta była znikoma.

Finalną kwarta zainaugurował Durham i Wade. Rywala gonili Kroczak i Łabinowicz, ale strata nadal wynosiła aż 22 punkty. Goście mieli wszystko pod kontrolą, ale ostatecznie przewaga wynosiła tylko 10 oczek.

Muszynianka Sokół Domel – Polski Cukier Start Lublin: 78:88 (16:20,11:26,21:26,30:16)

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Nwamu 19, Kemp 16, Cheese 11, Łabinowicz 9, Młynarski 6, Struski 6,  Gomez 5, Kroczak 4, Faye 2, Nowakowski 0

Polski Cukier Start Lublin: Karolak 16, Durham 15, O’reilly 14, Wade 13, Gabrić 8, Benson 8, Szymański 8, Pelczar 3, Put 3,