Fot: tauronliga.pl

Starcia 16. kolejki TAURON Ligi długo będzie się wstydzić Energa MKS Kalisz. Nie dość że uległ w Łodzi Grotowi Budowlanym, to na dodatek pierwszą partię zakończył na… 7 wygranych akcjach. Łodzianki po tym meczu wciąż w ścisłej czołówce tabeli, natomiast dla zespołu z Kalisza jest to piąta z rzędu porażka i jak tak dalej pójdzie, to marzenia o pierwszej „ósemce” prysną.

Pierwsze chwile meczu nie zapowiadały pogromu kaliszanek. Akcja Karoliny Drużkowskiej dała gościom prowadzenie (1:2). Od asa serwisowego Mackenzie May (3:2) zaczął się koszmar przyjezdnych. Posypało się im dosłownie wszystko, od przyjęcia przez rozgrywanie po atak. May, Bjelica oraz Lisiak z kontr raz po raz siały spustoszenie po drugiej strony siatki. Deklasację kaliszanek atakiem ze środka podsumowała Kinga Różyńska (25:7).

Druga partia do połowy była huśtawką nastrojów. Przyjezdne zaczęły podobnie jak w pierwszej i po asie serwisowym objęły 2-punktowe prowadzenie (1:3). Od zagrywki Różyńskiej (4:3) dominacja w pierwszej fazie partii należała do Grota Budowlanych. Po ataku Bjerlicy gospodynie prowadziły już 8:3. Potem najlepszy okres tego bardzo słabego w swoim wykonaniu występie miał Energa MKS. As serwisowy Kuligowskiej, a następnie zablokowanie May dało wyrównanie (12:12). Potem jednak na parkiecie istniały już właściwie miejscowe, które szybko wypracowały kilkupunktowy zapas. Najczęściej w ofensywie pokazywała się Bjelica, która zresztą kiwką zakończyła drugą partię.

Trzeci set od początku do końca był popisem łodzianek. Obok dobrze pracujących May oraz Bjelicy w ataku dołączyła kanadyjka Andrea Mitrović. Sprawna współpraca całego zespołu Grota Budowlanych sprawiła, że May atakiem ze skrzydła po 67 minutach efektywnej gry zakończyła pojedynek, którego wynik – zwłaszcza pierwszego seta – poniżył kaliszanki.