W ramach 17. kolejki PlusLigi do Częstochowy przyjechała Aluron CMC Warta Zawiercie. Zgodnie z przewidywaniami dobrze dysponowani Zawiercianie pewnie pokonali miejcowy Norwid 3:0.

W pierwszej partii pachniało niespodzianką. Siatkarze Norwidu Częstochowa po wyrównanym początku wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie i tak szybko go nie oddali. W końcówce jednak Zawiercianie obudzili się z chwilowego letargu i po zaciętej walce w końcówce wygrali 25:23.

Drugi set przebiegał już tak jak się tego wszyscy spodziewali. Podopieczni Michała Winiarskiego całkowicie przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg gry od początku do końca. Wysoką skuteczność w ataku trzymali Kwolek pospołu z Butrynem, a na środku świetnie spisywał się Zniszczoł. Goście pewnie triumfowali w drugim secie 25:20.

W trzeciej odsłonie Zawiercie włączyło „tryb walec” i całkowicie zdominowało bezradny Norwid. Gospodarze popełniali multum błędów, które przyjezdni bezwzględnie wykorzystywali. Zawiecianie grali bardzo dobrze w obronie, efektywnie oraz efektownie w ataku. Siatkarze z Częstochowy nie byli w stanie przeciwstawić się tak grającej Warcie i ulegli 18:25. Nagrodę MVP otrzymał Miguel Tavares Rodrigues.