Polski tenisista Jan Zieliński nie zatrzymuje się. Najpierw w 1/8 finału debla wraz z Hugo Nysem odprawił parę Lloyd Glasspool&Jean-Julien Rojer, a następnie to samo zrobił w mikście z Tajką Su-Wei Hsieh.

Pojedynek deblowy był bardzo zacięty i zajął Polakowi i Monakijczykowi prawie dwie i pół godziny. W pierwszym secie Zieliński i Nys szybko przełamali. Później dwukrotnie nadziali się na odbiór podania ze strony Glasspoola i Rojera. Niestety duet polsko-monakijski nie potrafił na to odpowiedzieć, choć miał szansę, przez co przegrał 3:6.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany niż inaugurujący. Przez dziewięć gemów żadna z par nie potrafiła doprowadzić nawet do breaków, a co dopiero mówić o potencjalnym przełamaniu. Dopiero w kluczowym, dziesiątym gemie Zieliński i Nys postawili wszystko na jedną kartę odbierając serwis rywalom i wygrywając 6:4.

W trzeciej odsłonie nie udało się powtórzyć tego co stało się w drugiej. Przez to chcąc nie chcąc Jan Zieliński i Hugo Nys musieli borykać się z tie-breakiem. W nim poszło im już łatwo z przeciwnikami, którzy zdobyli zaledwie trzy oczka, i przegrali 3-10, a w całym meczu 1:2.

W ćwierćfinale Nys i Zieliński zmierzą się z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem.

Po deblu przyszedł czas na mikst. W nim polski tenisista występuje z Tajką Su-Wei Hsieh. Tak się złożyło, że w 1/8 finału stanęli oni na przeciwko Holenderki Demi Schuurs i dobrego kolegi Zielińskiego – Monakijczyka Hugo Nysa.

Pierwszy set przyniósł jedno przełamanie dla Zielińskiego i Hsieh. To właśnie wygrany szósty gem okazał się kluczem do zwycięstwa w całej partii 6:3.

W drugiej odsłonie Schuurs i Nys mieli multum szans na odbiór podania w drugim gemie. Ostatecznie jednak nie doprowadzili do tego. To okazało się olbrzymim błędem, bo w piątym i siódmym gemie przełamał duet polsko-tajski. Tym samym to właśnie Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zwyciężyli 6:2, i w całym spotkaniu 2:0.

W ćwierćfinale Jan Zieliński wraz z Su-Wei Hsieh spotkają się z parą amerykańsko-niemiecką Nicole Melichar-Martinez & Kevinem Krawietzem.

1/8 finału debla w Australian Open:

Jan Zieliński/Hugo Nys – Lloyd Glasspool/Jean-Julien Rojer 2:1 (3:6, 6:4, 7:6[10-3])

1/8 finału miksta w Australian Open:

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Nicole Melichar-Martinez/Kevin Krawietz 2:0 (6:3, 6:2)