Maks Kaśnikowski (ATP 273) pokonał Kazach Michaiła Kukuszkina (ATP 262) w drugiej rundzie eliminacji turnieju w belgijskim Ottignies-Louvain-la-Neuve. W pierwszej rundzie 20-letni tenisista zmierzy się z Kamilem Majchrzakiem.

Pierwszy set należał do 36-letniego Kazacha, który dwukrotnie przełamał Kanikowskiego i wygrał pierwszego seta 6:2. Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Kukuszkina. Polak odrobił stratę przełamania w ósmym gemie, doprowadzając do wyrównania. W drugim secie doszło do jeszcze jednego przełamania i ponownie w wykonaniu Kaśnikowskiego, który zwyciężył drugiego seta 7:5. Trzecia patia podobnie jak poprzednie rozpoczęły się od przełamania w wykonaniu Kazacha. 20-letni Kaśnikowski doprowadził jednak do wyrównania w szóstym gemie, a w kolejnym po raz drugi przełamał rywala i ostatecznie wygrał seta 6:3 i cały mecz 2:1.

W spotkaniu pierwszej rundy Kaśnikowski zmierzy się z Kamilem Majchrzakiem (ATP 944).