Hurkacz
Foto: Twitter @HubertHurkacz/Michał Jędrzejewski

Polski Związek Tenisowy podał nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w spotkaniu Pucharu Davisa z Uzbekistanem. Spotkanie odbędzie się w dniach 2-3 lutego w Taszkencie.

Powołania do reprezentacji Polski otrzymali: Hubert Hurkacz, Maks Kaśnikowski, Jan Zieliński i Karol Drzewiecki oraz Kamil Majchrzak. Mariusz Fyrstenberg zdecydował, że do Taszkentu poleci również junior Tomasz Berkiet, który zadebiutował w reprezentacji podczas spotkania z Barbadosem (4:0).

Biało-Czerwoni zajmują obecnie 51. miejsce w rankingu drużyn narodowych, który prowadzony jest przez Międzynarodową Federację Tenisową. Najbliższy rywal Polaków, Uzbekistan sklasyfikowany jest na 36. miejscu.

Mamy bardzo mocny skład. Cieszę się, że Hubert zagra w tym meczu, bo to obecnie jeden z najlepszych tenisistów na świecie. No i jest w bardzo dobrej formie, co udowadnia świetna grą w Australian Open. Jest Maks Kaśnikowski, który małymi kroczkami pnie się w rankingu, jego tenis też idzie coraz bardziej w górę, jest coraz bardziej ofensywny i skuteczny. No Kamil Majchrzak, który po rocznej przerwie wrócił na korty i od pierwszych startów pokazał, że potrafi dobrze grać i ma szansę szybko wrócić do czołówki, a ze swoim doświadczeniem będzie dużym wzmocnieniem kadry. Ta trójka singlistów tworzy naprawdę fajną i solidną drużynę – powiedział dla PZT kapitan reprezentacji Fyrstenberg, który jest też trenerem Zielińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!