Enea Stelmet Zastal wygrywa z Muszynianką Domelo Sokół Łańcut 86:84 w Zielonej Górze. Gospodarze odnieśli dopiero piąte zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Najlepiej w drużynie gospodarzy pokazali się Gligorije Rakocević – 15 punktów, 14 zbiórek i Michał Kołodziej – 16 punktów, siedem zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Kołodziej z Zastalu, celnym rzutem za dwa. Odpowiedzieli mu Filip Struski i Artur Łabinowicz, celnymi trójkami. Trzy punkty zapisał również na swoim koncie Terrell Gomez, a Łańcut prowadził 9:4. Drużyna z Zielonej Góry zaliczyła za to serię ośmiu punktów z rzędu i powróciła na prowadzenie 12:9. Obie drużyny na przemian trafiały do kosza, ale to gospodarze sukcesywnie utrzymywali przewagę. Wynik podwyższyli m.in. Darious Hall i Rakocević, a ich zespół kończył kwartę z pięcioma punktami przewagi.

Druga kwartę lepiej otworzyła drużyna miejscowych, która zdobyła cztery punkty pod rząd. Po stronie gości, trafili za to Michał Kroczak za trzy i Adam Kemp za dwa. Struski i Ikechukwu Nwamu dorzucili swoje punkty, a Sokół przegrywał już tylko jednym punktem. Podopieczni trenera Dedka, nie pozwolili jednak na wyprzedzenie ich przez rywala. Indywidualne akcje kończyli Novak Musić i Marcin Woroniecki, a ich zespół prowadził sześcioma oczkami.

Po przerwie do akcji wkroczyli Rakocević i Kołodziej i początkowo skutecznie utrzymywali przewagę. Lecz goście trafili osiem punktów z rzędu, za sprawą Kempa i Łabinowicza. Tym samym zremisowali, a następnie Nwamu wyprowadził drużynę na prowadzenie 61:58. Stelmet długo na to nie pozwolił i powrócił na prowadzenie. Trafiali James Washington i Woroniecki, a przewaga wynosiła dwa punkty.

Finalna część zaczęła się od wymiany punktowej, między Nwamu a Woronieckim. Co skutkowało prowadzeniem drużyny z Zielonej Góry, czterema punktami. Do dwukrotnego remisu, doprowadził za to Gomez. Po chwili Rakocević wykorzystał rzut osobisty, a Zastal ponownie prowadził, tym razem jednym punktem. Zwycięstwo w spotkaniu przypieczętował wspomniany Rakocević, a rywal nie zdołał trafić kosza, w ostatnich sekundach meczu.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 86:84 (25:20,22:21,22:26,17:17)

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Kołodziej 16, Hall 15, Rakocević 15, Woroniecki 12, Musić 11, Kikowski 6, Washington 5, Horne 2, Lewandowski 2, Wójcik 0

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Gomez 22, Nwamu 19, Kemp 14, Łabinowicz 12, Struski 9, Kroczak 5, Spencer 2, Młynarski 1