fot: j48tennis.net

Maja Chwalińska awansował do finału halowego turnieju ITF World Tennis Tour w Porto. 22-letnia tenisistka w półfinale okazała się lepsza od Austriaczki Sinji Kraus.

Sklasyfikowana na 352. miejscu w rankingu WTA Chwalińska w pierwszym secie dała się przełamać w siódmym gemie, jednak po chwili nastąpiło przełamanie w drugą stronę. O zwycięstwie w partii otwierającej mecz zdecydował tie-break, w którym lepsza okazała się Austriaczka (8:6).

Kraus drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 2:0, którego nie utrzymała i po chwili Chwalińska doprowadziła do wyrównania. Pochodząca z Dąbrowy Górniczej tenisistka w secie jeszcze raz przełamała rywalkę i wygrała seta 6:4.

W decydującym o awansie do finału secie Chwalińska grała pewnie i nie dała żadnej szansy na przełamanie rywalce, a sama uczyniła to dwukrotnie i wygrała seta 6:3 i cały mecz 2:1. W spotkaniu finałowym Chwalińska zmierzy się z Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro.