WKS Śląsk Wrocław
fot: euroleaguebasketball.net

7bet-Lietkabelis wygrywa z WKS-em Śląsk Wrocław 91:75 w Panevezys. To już 15 porażka dla wicemistrzów Polski, w tym sezonie EuroCupu. Najlepiej w spotkaniu pokazali się Marek Klassen – 11 punktów, sześć asyst, trzy zbiórki i Hassani Gravett – 21 punktów, w tym pięć trójek.

Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Lietkabelis, zdobywając trzy punkty, za sprawą Gabrieliusa Maldunasa i Dovisa Bickauskisa. Śląsk szybko zareagował i tym samym ustalił wynik na 5:3, ale rywal szybko wrócił na prowadzenie. Mimo to Andrii Voinalovych i Gravett, doprowadzili do czteropunktowej przewagi WKS-u. Gospodarze ponownie ich dogonili, ale goście ruszyli do ataku i dzięki Artsiomowi Parakhouskiemu i Gravettowi, prowadzili 19:13. Kwarta zakończyła się jednak tylko dwupunktową przewagę, którą zmniejszyli Bickauskis i Liutauras Lelevicius.

Druga kwartę otworzył Dusan Miletić i jego trzy punkty. Miejscowi za to doprowadzili do remisu 25:25, a oba kosza trafiał Bickauskis. Obie drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzenie i żadna nie pozwoliła na odskoczenie rywalowi. Po stronie wicemistrza Polski, swoje akcje kończyli celnie m.in. Gołębiowski i Voinalovych. Sytuacja dla polskiej ekipy skomplikowała się, gdy rywal zdobył sześć punktów pod rząd i prowadził tym samym 45:38. Zmniejszyć stratę próbował jeszcze Jakub Nizioł, ale finalnie kwarta, zakończyła się różnicą sześciu punktów, na korzyść gospodarzy.

Po przerwie do akcji wkroczyli Klassen i Miletić, którzy wspólnie zmniejszyli przewagę rywala, do trzech oczek. Litewski zespół nie zamierzał jednak odpuszczać i trafiał kolejne kosze. Wynik podwyższył m.in. Deividas Sirvydis i Bickauskis, a przewaga wynosiła pięć punktów. WKS-owi udało się dwukrotnie doprowadzić do remisu, za sprawą m.in. Gravetta i Voinalovycha. Natomiast trzecia kwarta, skończyła się przewagą dwóch punktów dla Lietkabelis.

Finalną część spotkania rozpoczął Mateusz Zębski, trafiając za trzy. Za to drużyna z Panevezys, zanotowała trzy trójki z rzędu i prowadziła już dziesięcioma punktami. Stratę próbowali zmniejszyć Gravett i Miletić, a przewaga rywala wynosiła już tylko pięć punktów. Gospodarze dorzucili jednak 11 punktów z rzędu i prowadzili 89:73. Polepszyć sytuację próbował jeszcze Miletić, ale finalnie Śląsk przegrał 16 punktami.

7bet-Lietkabelis Panevezys – WKS Śląsk Wrocław: 91:75 (20:22,28:19,15:18,28:16)

7bet-Lietkabelis Panevezys: Sirvydis 21, Bickauskis 17, Maldunas 13, Lelevicius 10, Orelik 9, Lipkevicius 8, Slavinskas 8, Bircevic 5, Stuknys 0

WKS Śląsk Wrocław: Gravett 21, Miletić 16, Klassen 11, Voinalovych 9, Nizioł 6, Gołębiowski 5, Parakhouski 4, Zębski 3, Wiśniewski 0, Adamczak 0