Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowało AWS Energa Szczypiorno Kalisz, kompletnie punktując w swojej hali z Galiczanką Lwów w meczu 14. kolejki ORLEN Superligi Kobiet. Kaliski beniaminek zagrał odważnie w ataku, a dzięki wygranej opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Początek wtorkowego spotkania był bardzo wyrównany w 10. minucie na tablicy było 5:5. Wtedy do głosu doszły gospodynie, które w ciągu następnych czterech minut zdobyły cztery bramki nie tracąc ani jednej (14. minuta – 9:5). Kaliszanki powiększały przewagę i w 18. minucie prowadziły już 12:6. Wtedy obudziły się przyjezdne, które w 23. minucie zmniejszyły stratę do czterech bramek (12:8). Kaliszanki natomiast nie mogły się przełamać w ofensywie więc o czas poprosił trener Pether Krautmeyer. Końcówka pierwszej części spotkania była wyrównana i ostatecznie zakończyła się wygraną gospodyń 17:13.

Na początku drugiej połowy Ukrainki zaczęły odrabiać straty. W 40. minucie na tablicy widniał remis 21:21. Sześć minut później za sprawą Anastasii Takach Galiczanka wyszła na pierwsze i jak się później okazało jedyne prowadzenie (46. minuta 22:23). Po tej bramce o czas poprosił trener kaliszanek. Porady szkoleniowca zadziałały ponieważ gospodynie zaczęły wykorzystywać błędy przyjezdnych powiększając stopniowo przewagę. Ostatecznie AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrało 32:29.

MVP Spotkania została wybrana zdobywczyni 11 bramek Sylwia Lisewska.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Galiczanka Lwów 32:29 (17:13)

WS Energa: Prudzienica, Falińska – Lisewska 11, Pilitowska 4, Kaczmarek 4, Zamyshliak 4, Jałoszewska 2, Konatar 2, Stanisławczyk 2, Wilczek 1, Borysławska 1, Kucharska 1, Miłek, Czapracka.