Fot: plusliga.pl

Enea Czarni Radom pokonali Ślepska Malow Suwałki w meczu 19. kolejki PlusLigi. To był najlepszy mecz radomian w tym sezonie, a trzecia ich wygrana potwierdza rozpęd w walce o utrzymanie.

Nieznacznie lepszy początek spotkania mieli goście, którzy po ataku z użyciem Sterna odskoczyli na trzy punkty (4:7). Reakcja radomian była niezwłoczna i set się wyrównał. Walka na styku trwała do zaawansowanej fazy. Od asa serwisowego Gomułki (21:19) zaczął się ostry finisz Czarnych. Później świetnie w bloku zachował się Ostrowski, a seta uderzeniem po bloku zakończył Gomułka (25:22).

Druga partia była jeszcze bardziej zacięta od pierwszej i w praktyce od pierwszej do ostatniej piłki wszystko mogło się wydarzyć. Niemniej od polowy seta jego losy zaczęły się ważyć w kierunku sukcesu Ślepska, który lepiej blokował rywali. Przyjezdni zdobyli niewielką, dwupunktową przewagę, którą utrzymali do końca (23:25).

Początek kolejnej partii sugerował trwalszy zwrot sytuacji. Po ataku Stajera oraz dwóch bezbłędnych, ofensywnych zagraniach Firszta, Ślepsk objął czteropunktowe prowadzenie (1:5). Z każdą kolejną akcją jednak gra gości gasła, a Czarni czuli się coraz lepiej. Po skutecznych atakach Formeli oraz piłce przechodzącej Rajsnera gospodarze całkowicie odwrócili bieg seta (11:7). Zagrożenie po punkcie z ataku Filipiaka zmniejszyło dystans do dwóch punktów (15:13), lecz miejscowi wrócili do inicjatywy, pieczętując dość sprawnie partie po wyrazistej końcówce w wykonaniu Gomółki (25:20).

Radomianie w znakomitych nastrojach rozpoczęli zatem kolejną partię, co przełożyło się na dynamikę akcji. Znakomite ataki Buszka oraz Forneli wybudowały miejscowym 6-punktowy zapas (9:3). Czarni kontrolowali przebieg gry i nie zachwiał tego nawet lepszy okres gry gości z asem serwisowym Sancheza, niwelujący dystans do 3 punktów (16:13). Miejscowi pozostałe kilka punktów różnicy utrzymywali, a ryzykujący z czasem suwalczanie nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Mecz zakończył udany blok Rajsnera.

Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:20)

MVP: Bartosz Gomułka

Enea Czarni Radom: Ostrowski, Hofer, Kraj, Buszek, Todorović, Formela, Piotrowski, Meljanac, Gomułka, Rajsner, Kufka, Smoliński, Gniecki, Nowowsiak, Teklak.

Ślepsk Malow Suwałki: Sánchez, Stajer, Gallego, Żakieta, FIlipiak, Rudzewicz, Štern, Halaba, Firszt, Kaciczak, Buculjević, Macyra, Filipowicz, Czunkiewicz.