MKS URBIS Gniezno uległ na swoim parkiecie KPR-owi Gminom Kobierzyce w pojedynku 14. serii ORLEN Superligi Kobiet. Mimo czterech bramek różnicy na korzyść trzeciej siły polskiego żeńskiego szczypiorniaka, kontrola „Kobierek” nie podlegała dyskusji.

Początek meczu przyniósł publiczności zgromadzonej w hali im. Mieczysława Łopatki wiele emocji. Padały bramka za bramką. Żadna z drużyn nie „odskakiwała” na więcej niż dwie, trzy bramki. Zabójczą bronią „Kobierek” była bezbłędna w wykonywaniu rzutów karnych Zorica Despodovska. Nie brakowało kar dwóch minut oraz świetnych kontr po obu stronach. W pierwszej cześci przyszedł jednak moment, w którym goście przejęli inicjatywę. Jak się później okazało, nie stracili jej do końca gry. W gronie gospodyń wyróżniały się Monika Łęgowska, Malwina Hartman czy Magdalena Nurska, które najczęściej trafiały do siatki Kobierzyc. Pierwsza połowa to prowadzenie gości 17;13.

Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando KPR-u. Goście, po kapitalnych akcjach zakończonych trafieniami Katarzyny Cygan czy Mariol Wiertelak potrafili podwyższyć swoje prowadzeni nawet do dziesięciu bramek. W 45. Minucie gry, na tablicy widniał wynik 18:28. Mimo tego trudnego momentu gnieźnianki, niesione fantastycznym dopinigiem publiczności potrafiły odrabiać straty. Trafiały Hartman, Nurska i Łęgowska. To jednak nie wystarczyło. Bardziej doświadczone reprezentantki KPR Gminy Kobierzyce zwyciężyły w Gnieźnie 33:29. MVP uznana została Katarzyna Cygan z KPR-u.

MKS URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 29:33 (13:17)

MKS: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Hartman 8, Łęgowska 8, Nurska 6, Siwka 2, Szczepanik 2, Chojnacka 1, Giszczyńska 1, Lipok 1, Widuch, Schlabs, Tanaś, Kuriata, Wabińska.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Cygan 8, Despodovska 6, Wiertelak 5, Meleketseva 3, Smolinh 3, Buklarewicz 3, Drażyk 3, Ważna 2, Kucharska, Domagalska, Kozioł, Kocińska.
Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superligi