ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała tureckie Halkbank w pierwszym spotkaniu półfinałów fazy play-off ligi mistrzów. Do rozstrzygnięcia starcia potrzebny był tie-break.

Spotkanie już na starcie ułożyło się pod dyktando gości. Drużyna z kraju znad cieśniny Bosfor z czasem wyszła na czteropunktowe prowadzenie i konsekwentnie ciągnęła wynik do końca pierwszego seta, który zakończył się rezultatem 21:25.

W secie 2. to znów goście kilkukrotnie mieli przewagę trzech, a nawet czterech punktów. Szczęśliwie jednak dobra postawa siatkarzy ZAKSY pozwoliła na wyrównanie stanu rywalizacji i późniejsze wyjście na prowadzenie. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:22.

Trzeci set również należał do polskiej ekipy. ZAKSA w bardzo dobrym stylu zdołała uzyskać aż 6 punktów przewagi i goście ani razu nie zdołali nawet wyrównać. Jedyne, co zdołali uzyskać, to stopnienie przewagi do 4 oczek i na tablicy wyników widniał rezultat 25:21.

Niestety Halkbank to także drużyna potrafiąca odrabiać straty. Tym razem to turecka ekipa zdominowała zawodników z Opolszczyzny i to na tyle, by seta zakończyć wynikiem 16:25. ZAKSA była bezradna przy zagrywkach rywali, którzy znakomicie kończyli swoje akcje i blokowali te kreowane przez polski team.

Tym samym rozstrzygnięcie musiało nastąpić w tie-breaku. W nim napędzany sporym zwycięstwem set wcześniej Halkbank szybko wyszedł na prowadzenie 5:2. Na szczęście ZAKSA postarała się by tą przewagę stopić, a następnie konsekwentnie, do samego końca, prowadzić to spotkanie na własnych warunkach. Poskutkowało to wygraną 15:12, a w całym meczu 3-2.