Fot: UNI Opole

UNI Opole pokonał na wyjeździe #VolleyWrocław w ostatnim meczu fazy 1/8 TAURON Pucharu Polski i uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów.

W rozgrywanych wcześniej –  od 20 grudnia minionego roku meczach tego etapu rozgrywek – awans do ósemki uzyskały: Energa MKS Kalisz, ŁKS Commercecon Łódź, PGE Rysice, Grupa Azoty Chemik Police, ITA TOOLS Stal Mielec, BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz Grupa Azoty Akademia Tarnów.

Dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu nie miało faworyta, lecz widać było, że lepiej usposobione są opolanki. W pierwszym secie zagrały pewniej na linii zagrywki oraz w bloku, wygrywając w dość wyrazisty sposób do 19. Bardzo dobrze w ataku zagrała w tej partii doświadczona Katarzyna Zaroślińska-Król. Druga partia była okrasą tego spotkania, gdyż kończyła się widowiskową grą na przewagi, którą wygrały po dłuższej wymianie ciosów gospodynie. W kolejnej partii wrocławiankom brakowało już elementów zaskoczenia, a największym problemem dla miejscowych była Ana Olaya. Czwarta partia dobrze się ułożyła dla #VolleyWrocław, który wyszedł na 5-punktowe prowadzenie (8:3), lecz miejscowe stopniowo zatracały impet. UNI za sprawą bardzo dobrej dystrybucji piłek Julii Bińczyckiej goniły wynik i dopięły swego (16:16). Ostatnia faza seta należała już do podopiecznych Nicoli Vettoriego, które wygrały tę partię do 21, cały mecz 3:1 i awansowały do ćwierćfinału TAURON Pucharu Polski.

# VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (19:25, 33:31, 17:25, 21:25)

#VolleyWrocław: Stancelewska, Muhlsteinova, Gancarz, Lewandowska, Bączyńska, Stronias, Pawłowska (libero) oraz Szczurowska, Chorąża, Szady, Ponikowska

UNI Opole: Zaroślińska-Król, Bińczycka, Połeć, Orzyłowska, Pamuła, Olaya, Adamek (libero) oraz Sieradzka, Janicka

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (UNI Opole)