Muszynianka Domelo Sokół pokonana przez Dziki Warszawa 58:68 w Łańcucie. Dla gości to 11 zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Najlepiej w tym spotkaniu pokazali się Nick Mcglynn – 11 punktów, 12 zbiórek i Matthew Coleman – 20 punktów.

Spotkanie rozpoczął Dominic Green z Dzików, trafiając za dwa punkty. Odpowiedzieli mu Adam Kemp i Ikechukwu Nwamu, wyprowadzając Łańcut na 4:2. Drużyna z Warszawy, szybko jednak wróciła na prowadzenie, za sprawą Alana Czujkowskiego i Colemana. Mimo to gospodarze dogonili rywala i mieli przewagę dwóch punktów, przed końcem kwarty.

Początek drugiej kwarty to doprowadzenie do remisu, przez Ade Ajare Sanniego. Lecz miejscowi szybko zareagowali i ponownie prowadzili, tym razem 16:12. Swoje pierwsze punkty zdobył Milivoje Mijović, nowy nabytek Sokoła. Mglynn z drużyny przyjezdnych, zanotował za to cztery punkty na swoim koncie. Tym samym jego drużyna remisowała 16:16. Następnie zaliczyła serię dziesięciu punktów z rzędu i prowadziła 26:18. Trafiali m.in. Coleman i Mcglynn. Dodatkowe punkty zdobył jeszcze Green, a przewaga wynosiła pięć punktów.

Po przerwie, Dziki podwyższyły prowadzenie do ośmiu punktów. Punkty zdobyli Coleman i Michał Aleksandrowicz. Stratę do pięciu punktów, zdołali zmniejszyć Terrell Gomez i Delano Spencer. Lecz rywal trafiał kosz za koszem i utrzymywał bezpieczną przewagę. Miał w tym duży udział Sanni, zdobywając pięć punktów.

Finalną część spotkania zainaugurował Gomez, trafiając za dwa punkty. Szybko odpowiedział mu Green, podwyższając przewagę warszawskiej drużyny, do dziewięciu punktów. Sokół zanotował za to sześć punktów pod rząd, po pozwoliło na zmniejszenie przewagi do trzech oczek. Punktowali m.in. Artur Łabinowicz i Kemp. Mimo to goście odskoczyli od rywala, za sprawą Isaiaha Crawleya i Mcglynna. Gospodarze próbowali jeszcze odmienić sytuację na boisku, ale ostatecznie przegrali różnicą dziesięciu punktów.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – Dziki Warszawa: 58:68 (12:10,11:18,17:20,18:20)

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Nwamu 16, Gomez 13, Łabinowicz 10, Kemp 7, Mijović 5, Struski 3, Spencer 2, Młynarski 2, Kroczak 0

Dziki Warszawa: Coleman 20, Green 16, McGlynn 11, Sanni 11, Crawley 5, Czujkowski 3, Aleksandrowicz 2, Grochowski 0, Mokros 0