Tauron GTK przegrywa z Polskim Cukrem Start Lublin 83:86 w Gliwicach. Było to dla gości 12 zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Bardzo dobre spotkanie rozegrał zawodnik drużyny przyjezdnej – Trey Wade – 11 punktów, 14 zbiórek, cztery asysty.

Liam O’reilly z Lublina, zainaugurował spotkanie swoimi dwoma punktami. Terry Henderson Jr. odpowiedział, celnym rzutem za trzy. Za to Barret Benson, zdobył pięć punktów z rzędu, a Start dzięki temu prowadził 7:3. Przewagę do siedmiu oczek, zwiększyli za to Filip Put i Jabril Durham. Po stronie zespołu z Gliwic, próbował zatrzymać rywala Josh Price. Jednak goście zaliczyli serię sześciu punktów pod rząd i prowadzili już 11 punktami. Do końca kwarty, gospodarze zdołali zmniejszyć stratę, do siedmiu punktów.

Druga kwartę lepiej otworzył GTK, który za sprawą Price’a i Tomasz Śniega, przegrywali już tylko dwoma punktami. Natomiast podopieczni trenera Gronka, zdobyli sześć punktów z rzędu i oddalili się na bezpieczną przewagę. Do akcji po stronie gospodarzy, wkroczył Koby Mcewen, dzięki któremu strata zmalała do trzech punktów. Przyjezdni nie zamierzali tak łatwo oddać prowadzenia, a pomogły im w tym, celne kosze m.in. O’reilly’ego i Tomislava Gabrića. Tym samym ich zespół, zwiększył przewagę do dziesięciu punktów.

Trzecią kwartę rozpoczął Wade, trafiając za dwa punkty. Zespół z Gliwic próbował zmniejszyć przewagę rywala i za sprawą m.in. Łukasza Frąckiewicza i Kadre Graya, strata wynosiła tylko jeden punkt. Lublin musiał się bronić przed stratą prowadzenia, ale rywal go dogonił. Price doprowadził do remisu, a Maciej Bender uzyskał prowadzenie 62:60 dla swojej drużyny. Jednak nie na długo, ponieważ Gabrić trafił za trzy w ostatnich dwóch sekundach kwarty, dając prowadzenie gościom dwoma punktami.

Gray na samym początku czwartej kwarty, trafił za trzy i GTK ponownie prowadziło jednym punktem. Start mimo to szybko zareagował i zaliczył serię siedmiu punktów z rzędu. Za trzy trafiał Durham i Garbić, a ich ekipa prowadziła pięcioma punktami. Gospodarze gonili wynik, a pomogły im w tym celne kosze Hendersona Jr. i Graya, którzy przegrywali już tylko dwoma punktami. O’reilly trafił wtedy za trzy, ale Mcewen również i ponownie jego drużyna miała tylko dwa punkty straty, na 40 sekund do końca meczu. Henderson Jr. doprowadził jeszcze do remisu, ale dzięki trójce O’reilly’ego, to miejscowi wygrywają to spotkanie.

Tauron GTK Gliwice – Polski Cukier Start Lublin: 83:86 (15:22,20:21,27:21,21:22)

Tauron GTK Gliwice: Price 23, Gray 17, Henderson Jr. 15, Mcewen 13, Frąckiewicz 9, Bender 4, Śnieg 2, Moffitt 0, Busz 0

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 18, Durham 16, Gabrić 14, Benson 13, Wade 13, Karolak 5, Szymański 4, Put 3, Pelczar 0