Marissa Kastanek Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl / polski-sport.com

W pierwszym spotkaniu Suzuki Pucharu Polski Koszykarek, ekipa z Gorzowa Wlkp. niewątpliwie w jednym z hitowych spotkań naszej ligi pokonują VBW Arkę Gdynia. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką spotkania była podkoszowa zwycięskiej ekipy Stephanie Jones.

Pierwsze akcje spotkania to gra kosz za kosz z obu stron. Dopiero gdy akcją 2+1 popisała się Alena Tsineke, a kilka chwil później swoje dorzucała Stephanie Jones gorzowianki uciekały rywalkom na siedem oczek. Tu jednak wystarczyła przerwa na żądanie trenera Arki Philipa Mestdagha. W ciągu osiemdziesięciu sekund po wznowieniu gry gdynianki serią 7:0 doprowadziły do stanu 16:16. Wynik po 10 minutach w samej końcówce kwarty ustaliła pięcioma oczkami z rzędu Nora Wentzel. Gorzowianki miały minimalną zaliczkę. Gdy na początku drugiej kwarty worek z punktami otworzyła Jones, ekipa z województwa lubuskiego ponownie prowadziła siedmioma oczkami. Gdynianki jednak nie rezygnowały i zbliżały się do gorzowianek najpierw na punkt, a po chwili oraz akcji 2+1 Marissy Kastanek ponownie był remis to jednak ekipa Dariusza Maciejewskiego starała się zbudować swoją przewagę. Na to zawodniczki Arki nie pozwalały i wynik długo oscylował blisko remisu. Gdy ponownie o sobie przypominała Marissa Kastanek celnymi rzutami za trzy to gdynianki wychodziły na prowadzenie – 36:39 i 39:42. I właśnie takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron długo minimalna przewaga utrzymywała się w rękach gdyńskich koszykarek. Dopiero jak ponownie do zdobywania punktów wzięła się Stephanie Jones prowadzenie zmieniało się co akcję. Mecz ponownie nabierał rumieńców, a dopiero w końcówce po celnych rzutach wolnych Wiktorii Kuczyńskiej na moment gorzowianki prowadziły 58:54. W czwartej odsłonie ważny sygnał do ataku dała Weronika Telenga. Reprezentantka Polski najpierw akcją 2+1 wyprowadziła gorzowski zespół na prowadzenie, a po chwili wraz z Anna Jakubiuk wypracowały nawet siedmiopunktowe (69:62) prowadzenie. I tego prowadzenia już ekipa trenera Maciejewskiego nie oddała do końca spotkania.

W półfinale turnieju Final Six Pucharu Polski koszykarek gorzowianki zmierzą się z KGHM BC Polkowice.

Stephanie Jones dla gorzowianek zdobyła 24 punkty, 5 zbiórek oraz 3 asysty, a 13 oczek i 11 zbiórek dodała Weronika Telenga. Dla Arki najwięcej rzuciła Marissa Kastanek 22 oczka dodając, 2 zbiórki i 3 asysty.

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW WLKP. – VBW ARKA GDYNIA  73:68  (21:16, 18:26, 19:14, 15:12)