fot: X/Polski Związek Tenisowy

Kamil Majchrzak nie miał większych problemów z pokonaniem reprezentanta Uzbekistanu Maxima Shina, który w całym meczu ugrał zaledwie dwa gemy.

Powracający po dyskwalifikacji Majchrzak wyszedł na kort, gdy Biało-Czerwoni byli pewni zwycięstwa nad kadrą Uzbekistanu. Sklasyfikowany na 1469. miejscu w rankingu ATP zawodnik w pierwszym secie dwukrotnie nie potrafił utrzymać własnego podania i przegrał 6:1. W drugim secie Majchrzak prowadził już 4:0 i wydawało się, że zakończy spotkanie bez straty gema, jednak Shinowi udało się wygrać gema, w drugim secie przy własnym serwisie i ostatecznie przegrał drugiego seta 6:1.

Uzbekistan — Polska 0:4

Gra 1.: Siergiej Fomin – Hubert Hurkacz 2:6, 1:6
Gra 2.: Chumojun Sułtanow – Maks Kaśnikowski 3:6, 1:6
Gra 3.: Siergiej Fomin / Chumojun Sułtanow – Hubert Hurkacz / Jan Zieliński 6:7(1), 4:6
Gra 4.: Maksim Szin – Kamil Majchrzak 1:6, 1:6