WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

WKS Śląsk przegrywa z Turk Telekom Ankara 70:86 we Wrocławiu. To dla gospodarzy kolejna porażka i ostatnie spotkanie w tym sezonie EuroCupu. Najlepiej punktowali w tym dniu Dusan Miletić i Jakub Nizioł.

Mecz rozpoczął James Palmer Jr. z drużyny Telekomu, zdobywając dwa punkty. Odpowiedział mu szybko Miletić i Hassani Gravett, wychodząc na prowadzenie 4:2. Nizioł i Miletić dołożyli kolejne celne kosze, a przewaga wynosiła już pięć punktów. Rywal jednak szybko zbliżał się do WKS-u i miał tylko dwa punkty straty. Trafiali m.in Yigitcan Saybir i Steven Enoch. Śląsk mimo to, powiększył prowadzenie do siedmiu punktów, ale drużyna z Ankary momentalnie go dogoniła. Przyjezdni trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i całą kwartę wygrali jednym punktem.

Miletić zainaugurował drugą kwartę, celnym rzutem za dwa. Tym samym podopieczni trenera Winnickiego, prowadzili 28:27. Jednak nie na długo, ponieważ Tyrone Wallace trafił dwie trójki z rzędu, a jego drużyna miała przewagę pięciu punktów nad rywalem. Gospodarze nie zostali jednak w tyle i doprowadzili do remisu 33:33. Zasługę w tym mieli m.in. Mateusz Zębski i Daniel Gołębiowski. Skuteczna gra gości, pozwoliła na zdobycie 12 punktów pod rząd. Swoje celne akcje kończyli Okben Ulubay i Jarosław Jones, a ich ekipa prowadziła 50:38.

Po przerwie pierwsze punkty zdobył Enoch, a po chwili celną trójkę trafił Palmer Jr.. Tym samym Telekom prowadził 13 punktami. Stratę próbowali zmniejszyć Gravett i Miletić, ale przewaga nadal wynosiła dziewięć oczek. Goście nie odpuszczali I ponownie powiększyli przewagę, tym razem do 14 oczek. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i dzięki celnym trafieniom m.in. Mikołaja Adamczaka, zmniejszyli stratę do ośmiu oczek.

Finalną część spotkania, rozpoczął celną trójką Adamczak. Zespół z Ankary odpowiedział za to, serią siedmiu punktów z rzędu. Sytuację próbowali poprawić Miletić i Marek Klassen, ale przewaga przeciwnika, nadal wynosiła dziewięć punktów. Goście nie zatrzymywali się i zanotowali serię dziesięciu punktów z rzędu. WKS nie był jednak w stanie dogonić przyjezdnych i ostatecznie przegrał 16 punktami.

WKS Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara: 70:86 (26:27,12:18,17:15,13:21)

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 20, Nizioł 14, Gravett 13, Adamczak 7, Klassen 6, Gołębiowski 6, Zębski 4, Piśla 0, Hlebowicki 0

Turk Telekom Ankara: Palmer Jr. 22, Wallace 17, Enoch 15, Jones 12, Saybir 12, Ulusoy 5, Guler 2, Ulubay 1, Sav 0, Brown 0, Dogan 0