MKS FunFloor Lublin z przytupem wrócił na zwycięski tor, wysoko wygrywając z Piotrcovią Piotrków Trybunalski w ramach 15. kolejki ORLEN Superligi Kobiet. Kontrola przebiegu gry przez lublinianki od początku do końca nie podlegała dyskusji. Wydarzeniem pojedynku była tysięczna bramka Kingi Achruk, rzucona na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Tuż po rozpoczęciu meczu wynik otworzyła rozgrywająca gości, Joanna Waga. Lucyna Sobecka w trzeciej minucie podwoiła prowadzenie przyjezdnych, ale chwilę później na 1:2 trafiła Daria Szynkaruk. Kapitan lubelskiej drużyny umieściła piłkę w siatce ponownie, trafiając na 2:3 i 3:3. Lublinianki po raz pierwszy na prowadzenie wyszły po golu Sary Kovarovej. Reprezentantka Czech w siódmej minucie miała na swoim koncie już dwa gole i dwie asysty, a jej zespół wygrywał 5:4. Piotrcovia jednak szybko wyrównała dzięki Tauani Schneider, która na tym etapie spotkania mogła się pochwalić już trzema trafieniami.

Pod koniec dziesiątej minuty doszło do epokowego wydarzenia. Tysięczną bramkę w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej zdobyła Kinga Achruk. MKS FunFloor Lublin wygrywał 8:6. Trzybramkowe prowadzenie gospodyń stało się faktem, gdy fenomenalnym rzutem ze swojej połowy piłkę w siatce umieściła Oktawia Płomińska. Pół minuty później popularna „Okti” trafiła na 11:7. Po pierwszym kwadransie lublinianki wygrywały 12:9.

Po upływie dwudziestej minuty meczu wicemistrzynie Polski wygrywały 14:10. Po niezwykle szybkim początku spotkania tempo spadło. Utrzymywało się prowadzenie miejscowych na poziomie czterech goli. Dla MKS-u FunFloor trafiały Magda Więckowska, Romana Roszak, Magda Balsam, Joanna Andruszak i Stela Posavec. Po drugiej stronie parkietu świetnie prezentowała się Weronika Gawlik. Pokonać ją zdołały jedynie Lucyna Sobecka i Daria Grobelna. W 29. minucie wicemistrzynie Polski wygrywały już 19:12. Nim wybrzmiała syrena sygnalizująca przerwę trzynastą bramkę dla Piotrcovii zdobyła Tatiana Trbovic.

Piotrkowianki po zmianie stron szybko zniwelowały dwa gole straty. Dopiero w połowie 35. minuty Kovarova zdobyła pierwszego gola dla gospodyń w drugiej połowie (20:15). Wcześniej biało-zielone obijały słupek. W 38. minucie Szynkaruk trafiła natomiast w poprzeczkę. Niemal wszystko wychodziło natomiast Weronice Gawlik. W tym fantastyczna interwencja przy rzucie karnym Karoliny Mokrzki. Na przełomie 41. i 42. minuty dwa gole z rzędu zdobyła Oktawia Płomińska (23:17). Przewaga gospodyń powoli, ale konsekwentnie rosła. Pięć minut później wynosiła już osiem bramek (27:19).

W ostatnie dziesięć minut meczu lublinianki weszły z dwucyfrowym prowadzeniem. Dominika Więckowska wykończyła kontrę, udowadniając, że świetnie czuje się nawet na… skrzydle (29:19). Bramki Roszak i Balsam sprawiły, że w 54. minucie było już właściwie po meczu (31:19). Ofensywa rzutowa Magdy Balsam sprawiła, że co chwilę przewaga miejscowych rosła do trzynastu trafień. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS-u FunFloor 36:23. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Daria Szynkaruk, autorka siedmiu goli. Do niej trafił też tytuł MVP spotkania.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (19:13)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 7, Balsam 5,Płomińska 4, Posavec 4, Kovarova 3, Noga 3, Andruszak 2, M. Więckowska 2, Roszak 2, Tomczyk 1, Achruk 1, D. Więckowska 1, Masna 1, Szczepaniak 1. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Waga 4, Schneider 4, Grobelna 4, Sobecka 3 Gadzina 3, Mielewczyk 2, Trbovic 1, Radushko 1, Szczepanek 1, Mokrzka, Królikowska. Kary: 8 min. Trener: Agata Cecotka

Sedziowali: Marina Dupli, Olena Podebrina (Kraków)

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superligi Kobiet