Fot: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin minimalnie przegrał na własnym parkiecie z Landstede Hammers Zwolle w ostatnim meczu grupy A międzynarodowych rozgrywek European North Basketball League w obecnym sezonie. Losy wyniku ważyły się do końcowej syreny.

Początkowe minuty spotkania były dość wyrównane, ale z biegiem rywalizacji przewagę w pierwszej kwarcie osiągnęli goście. Po 10 minutach ekipa z Holandii miała dziewięć punktów przewagi, natomiast na dużą przerwę schodziła z prowadzeniem 49:37.

Po zmianie stron czerwono-czarni wyszli na parkiet pełni pozytywnej energii, złapali odpowiedni rytm gry i odrobili straty z nawiązką. Jednak podczas ostatniej ćwiartki wyższą skuteczność zaprezentowali przyjezdni i to oni finalnie sięgnęli po nieznaczne zwycięstwo.

„Startowcy” zakończyli fazę grupową ENBL na piątym miejscu w tabeli grupy A z bilansem trzech wygranych, czterech porażek i dziesięcioma oczkami na koncie. Do awansu do kolejnej fazy rozgrywek zabrakło punktu.

Konfrontacja z Landstede Hammers była dla podopiecznych trenera Artura Gronka jedynym lutowym meczem w hali Globus. Następne spotkanie przed własną publicznością odbędzie się dopiero 2 marca. Do Lublina przyjedzie wówczas King Szczecin.

Polski Cukier Start Lublin – Landstede Hammers Zwolle 91:93 (21:30, 16:19, 32:16, 22:28)

Polski Cukier Start: O’Reilly 19, Put 16, Gabrić 12, Benson 12, Wade 11, Karolak 11, Szymański 4, Kępka 3, Cherepanov 2, Turewicz 1, Duda

Landstede: Stolk 22, Ekamba-Eyoombe 17, Dickerson 15, Bieshaar 6, Quinsenberry 6, Van Der Plas 6, Hoeve 3, Kozak 1, Turpijn, De Vaal

Sędziowali: E. Matuszewska, M. Westerhof, B. Kucharski

Źródło: Biuro prasowe Startu Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!